poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kraj

  • 1 komentarzy
  • 1266 wyświetleń

Szansa na lepsze drogi

Wielkimi krokami zbliża się III edycja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na stronach internetowych wojewodów ukazały się już ogłoszenia zapowiadające tegoroczny nabór.

Wnioski na inwestycje w roku 2011 będzie można składać od 1 do 30 września 2010 r. Do 30 października nastąpić ma ogłoszenie list rankingowych przez wojewodów. Inwestycje mają zostać zrealizowane do końca listopada 2011 r.

Zgłoszone projekty będą oceniane pod kątem:
- wpływu ich realizacji na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym (0-15 punktów);
- spójności drogi objętej wnioskiem z siecią dróg na obszarze województwa (0-10 punktów);
- współpracy przy realizacji pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego lub innymi podmiotami (0-5 punktów).

Tak jak w poprzednich edycjach, tak i w tej edycji przedmiotem dofinansowania będzie wyłącznie jeden projekt inwestycyjny zgłoszony przez zarządcę drogi gminnej i dwa projekty zgłoszone przez powiat.
 
Maksymalna kwota dofinansowania nie może przekroczyć 3 mln zł (na jeden projekt) i nie może stanowić więcej niż 50 proc. wkładu własnego wnioskodawcy.

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011 co roku budżet państwa dofinansowuje przebudowę, budowę oraz remonty dróg lokalnych. Roczna kwota dotacji celowej wynosi łącznie dla wszystkich województw 1 mld zł.

W roku 2009 w ramach Programu przebudowano, wyremontowano bądź też wybudowano 1190 kilometrów dróg gminnych oraz 1555 kilometrów dróg powiatowych.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU

 

Uwaga!
Kolorem czarnym wpisano wnioski zakwalifikowane do dofinansowania
Kolorem czerwonym wpisano wnioski nie zakwalifikowane do dofinansowania.

Komentarze (1)

panie starosto do roboty bo ulica przemysłowa czeka

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.