środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 5038 wyświetleń

Sytuacja na rynkach mieszkaniowych w 2022

Sytuacja na rynkach mieszkaniowych w 2022 będzie bardzo dynamiczna.

 

W kwietniu zaobserwowano w większości dużych miast spadek popytu na nowe mieszkania.  Analitycy wskazali, że na budownictwo mieszkaniowe negatywnie wpływa m.in wzrost oprocentowania kredytów i kosztów budowy. 

 

 Spada liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

 

Ceny w budownictwie mieszkaniowym

 

W zeszłym roku ceny mieszkań rosły praktycznie z miesiąca na miesiąc. Z raportu Expandera wynika, że przeciętnie były aż o 16% wyższe niż w 2020. Tempo wzrostu było zbliżone we wszystkich segmentach rynku (małe, średnie i duże lokale) i wyniosło po ok. 16% r/r. W Warszawie trzeba już zapłacić ponad 14 tys. zł za m², w Krakowie około 12,5 tys., Białymstoku prawie 10 tys. złotych. 

 

Choć można zaobserwować spadek zainteresowania kredytami hipotecznymi, to deweloperzy nie wstrzymują swoich inwestycji. 

 

 

fot. Białystok,  ul. Jurowiecka

 

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (8)

Jakakolwiek byłaby sytuacja na rynku pracy rynku mieszkaniowym rynku kredytów ktokolwiek by rządził i tal nigdy cena za metr mieszkania nie spadnie a tylko do góry Dziękuje!

wolalbym karton w parku jak placic takie pieniadze za jakies mieszkanie w bloku w grajewie

Może potanieją "miski ryżu"?

Ceny styropianu w górę o 100%, stali o 300% nawet ślepy widzi, że to czubek górki spekulacyjnej, bo inflacja tyle % nie wynosi.

Grajewo to już chyba jakaś metropolia. Mieszkania nawet za ponad 7 tys za metr

Może będzie taka tendencja na rynku jak w Grajewie gdzie w tym roku miasto sprzedało deweloperowi działki pod zabudowę jednorodzinna a następnie po sprzedaniu zmieniają przeznaczenie na bloki wielorodzinne... na jednej działce można wtedy upchnąć więcej lokali zostaje tylko pytanie czy działki pod bloki nie są droższe od działek pod zabudowę jednorodzinna..

Co to za informacja , postarajcie się, napiszcie o cenach w Grajewie !!!

A kogo stać na zakup mieszkania? Większość mieszkańców Grajewa pracuje za najniższą krajową. A poza tym mieszkania w Grajewie są dużo droższe niż w Ełku...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.