poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 4792 wyświetleń

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnie dwa dni na granicy polsko – białoruskiej to ponad 330 prób jej nielegalnego przekroczenia. Doszło do zatrzymania kilku pomocników w organizowaniu w nielegalnym przekroczeniu granicy. Udzielono też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.


 
W poniedziałek (03.06.2024 r.) odnotowano ponad 180 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Wtorek natomiast to ponad 250 prób. Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych. W rejonie Białowieży cudzoziemcy zachowywali się agresywnie. W kierunku polskich patroli osoby znajdujące się po białoruskiej stronie rzucały konarami i kamieniami, rozpylały gaz. W trakcie tych zdarzeń, które miały miejsce w poniedziałek ucierpiało dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej.
W trakcie minionych dwóch dni Straż Graniczna udzielała również pomocy 2 cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

Za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnej migracji Policjanci współdziałający ze Strażą Graniczną w ramach wsparcia w ochronie granicy zatrzymali w sumie 7 osób tzw. kurierów.

Komentarze (4)

Gdzie są dzisiaj ci co tak ochoczo promowali wpuszczanie muzułmańskich nachodźców na zasiłki? Zamordowany polski żołnierz, co to będzie dalej? wpuszczajmy dalej takich ludzi co na dzień dobry dźgają nożem miejscowych, a co będą tacy robić dalej?

Dlaczego nasi żołnierze nie mają prawa się bronić? Otworzyć ogień do napastników? Młody chłopak, bohater, stracił życie, a tu nic się nie zmienia?
Nasi żołnierze nie są ŻYWĄ TARCZĄ, muszą mieć możliwość się bronić!!!
Pośmiertne odznaczenia nie mają wartości

Kiedy wreszcie Kaczyński przeprosi Polaków za fuszerkę na granicy i polityczny lans na plecach pograniczników. Wstyd panie"zawodowy pośle"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.