niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12205 wyświetleń

Symulator zderzeń w akcji!

2 lipca br. na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego Komenda Powiatowa Policji w Grajewie zaprezentowała pokaz urządzenia „Symulator zderzeń”.

Urządzenie jest wykorzystywane do prezentacji skuteczności działania pasów bezpieczeństwa. Celem prezentacji jest zachęcenie wszystkich jeżdżących samochodami do powszechnego stosowania pasów bezpieczeństwa.

Podczas rutynowych kontroli drogowych policjanci zatrzymywali kierujących którzy jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nie byli karani mandatem karnym, lecz każdy z nich musiał poddać się "jeździe na symulatorze". Większość kierujących była zaskoczona efektem końcowym.

Symulator zderzeń odpowiada uderzeniu przy prędkości średnio ok. 7 – 8 km / godz. , już przy tej małej prędkości przy zderzeniu siła bezwładności działająca na człowieka, uniemożliwia mu utrzymanie się w fotelu. Efekt ten potęguje wraz ze wzrostem prędkości.

(fot.e-Grajewo.pl)

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (6)

gratulacje za pomysłowość wkącu coś ciekawego

co z tego kiedy sami policjanci nie dają przykładu. Popatrzcie jak jeżdżą radiowozami to nie maja zapietych pasów. Przpisy ruchu drogowego pozwalają na jazde bez pasów tylko w przypadku akcji.

Akcja jak najbardziej ok - uświadamiać trzeba. Tym niemniej mandaty karne za niezapięte pasy to już totalna głupota. Traktuje się dorosłych ludzi jak małe dzieci.

co roku to jest w Grajewie jak by ktos nie wiedzial ....

do kret-a . masz rację mandaty za nie zapięte pasy to totalna głupota każdy sam odpowiada za własne bezpieczeństwo

do kreta:bo świadomość niektorych dorosłych osób jest na poziomie małego dziecka.Pasy bezpieczeństwa sa stosowane od dawna i w innych krajach też i po co dyskutować z oczywistościami.Jest to oczywista oczywistość jakby powiedział jeden z prominentnych polityków.Z poważaniem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.