Kraj

Sylwestrowa noc na Podlasiu

Podsumowanie sylwestrowej nocy na Podlasiu

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie Podlasia umiarkowanie spokojnie. Podlascy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami nadejścia Nowego Roku. Na drogach województwa podlaskiego wydarzyły się 4 wypadki drogowe, w których jedna osoba zginęła. Niestety pomimo ostrzeżeń ze strony Policji dotyczących właściwego postępowania przy odpalaniu petard mundurowi odnotowali jeden ciężki uraz związany z nieostrożnym odpalaniem fajerwerków. Doszło także do pożaru altanki w miejscowości Sielachowskie. Na miejscu zdarzenia znaleziono ciało 73-letniego mężczyzny. Przed nami powroty ze świątecznego weekendu. Podlaska Policja prosi wszystkich uczestników ruchu o ostrożność.

Ostatni dzień roku i sylwestrowa noc na Podlasiu upłynęły w miarę spokojnie. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Nie obyło się jednak bez zdarzeń drogowych, a także niebezpiecznych sytuacji związanych z witaniem Nowego Roku. Od wczoraj, od godzin wieczornych na terenie naszego województwa doszło do 4 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 4 zostały ranne. Podlascy policjanci zatrzymali także kilkunastu nietrzeźwych kierowców. Do najpoważniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło około godziny 18.50, na wysokości kolonii Grabowo, w gminie Dąbrowa Białostocka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 26-letni kierowca renault potrącił idącego niewłaściwą stroną drogi 68-letniego mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

Wczoraj, po godzinie 22.00 w miejscowości Sielachowskie doszło do pożaru drewnianej altanki. Na miejscu zdarzenia znaleziono ciało 73-letniego mężczyzny. Ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności pożaru.

Niestety, pomimo policyjnych ostrzeżeń nie obyło się bez incydentów związanych z nieostrożnym odpalaniem fajerwerków. W Białymstoku, na ulicy 27-Lipca tuż przed godziną 24.00 doszło do poważnego w skutkach wypadku przy odpalaniu petardy. W wyniku zdarzenia 26-letni białostoczanin stracił dwa palce prawej dłoni i trafił do szpitala.  

Przed nami powroty ze świątecznego weekendu. Podlaska Policja prosi wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.  
 źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.