Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9358 wyświetleń

Sukces uczniów PG1

 Publiczne Gimnazjum nr1 im.PCK w Grajewie jest szkołą, która umożliwia uczniom jak najlepsze warunki rozwijania wiedzy, umiejętności i talentów. Między innymi odkrywamy i rozwijamy uzdolnienia przedmiotowe młodzieży, dlatego możemy pochwalić się sukcesami jakie odnieśli nasi utalentowani uczniowie. W marcu odbył się ostatni etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w których uczniowie PG nr1 osiągnęli znaczące sukcesy.
Weronika Lewszyk, uczennica klasy IIIa, otrzymała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego.
Paulina Gałecka, uczennica klasy IIIa, zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym.
Alicja Karczewska  - uczennica klasy IIIb, Adam Chiliński – uczeń klasyIIc, Paulina Gałecka - uczennica klasy IIIa zostali laureatami w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.
Grzegorz Manturo z klasy IIc i Alicja Karczewska z klasy IIIb zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Biologii.

Patrycja Gryczan - uczennica klasy IIIa uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego.
Weronika Czerwińska z klasy IIIb i Weronika Lewszyk  z klasy IIIa zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
Otrzymanie wysokich wyników w konkursie na etapie wojewódzkim umożliwiło mołodzieży uzyskanie maksymalnej liczby punktów z egzaminu gimnazjalnego, a tym samym zwolnienie z pisania egzaminu zewnętrznego z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej, bądź językowej. Przede wszystkim jednak pozwoliło uczniom na pogłębianie wiedzy i poszerzanie horyzontów.
Serdecznie gratulujemy rodzicom i nauczycielom przygotowującym do konkursów – p.Agacie Domińskiej, p.Marioli Jasińskiej, p.Mariannie Gutowskiej i p.Januszowi Burzyńskiemu oraz wyróżnionym uczniom  - talentu i wytrwałości w dążeniu do celu.
I.L.- ZSMnr1

Komentarze (3)

Gratulacje! uczniom oraz ich nauczycielom i rodzicom również!

W dobie dzisiejszego minimalizmu i braku ambicji to wielka zasługa nauczycieli, że potrafią zachęcić uczniów i znajdują czas na pielęgnowanie talentów.

Gratulacje dla uczniów i szkoły. Widzę, że jedynka z roku na rok coraz wyżej idzie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.