Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 14034 wyświetleń

Strzelił w głowę przechodnia

W Suwałkach 16-latek strzelając z wiatrówki do latarni ulicznej trafił w głowę przechodnia.

Tuż przed północą z niedzieli na poniedziałek policjanci patrolujący ulice Suwałk zauważyli przy ul. Kościuszki zakrwawionego mężczyznę opartego o mur budynku. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Z ich ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej, w trakcie gdy 23-letni mieszkaniec gminy Przerośl szedł ulicą coś nagle uderzyło go w czoło. Zdaniem pokrzywdzonego najprawdopodobniej ktoś z pobliskiego budynku strzelił do niego z procy lub wiatrówki. Po przewiezieniu pokrzywdzonego do szpitala okazało się, że w obficie krwawiącej ranie tkwi śrut, jednak po udzieleniu pomocy medycznej ranny został zwolniony do domu.

Okoliczności zdarzenia oraz ustalenia policjantów wskazywały, że strzelano z jednego z mieszkań przy ul. Kościuszki. Właśnie tam po przeszukaniu odnaleziona została wiatrówka. Policjanci ustalili również, że strzelcem był 16-letni suwalczanin, który wówczas był w odwiedzinach u właściciela mieszkania. Zatrzymany w związku z tym młodzieniec przyznał się do nocnych „eksperymentów” z bronią pneumatyczną. Wyjaśnił również, że strzelał z korytarza budynku do przydrożnego słupa i nie chciał trafić nikogo z przechodniów. Suwalscy policjanci przekazali sprawę do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Suwałkach. Wczoraj sąd zadecydował o umieszczeniu 16-latka w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesiący.
podinsp. Andrzej Baranowski, KWP w Białymstoku
(foto Wikipedia)

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Zabytkowe auta w piątek w Grajewie

Komentarze (2)

Ale zeby to dziecko dostałoz tej wiatrówki to matka z ojcem by krzyczeli ze załagodny wymiar kary. Według mnie to kara powinna byc znacznie wieksza niz schronisko i to tylko na 3 miechy

poszaleli zeby malolat sie nie przyznał to nic mu by nie udowodnili a ze sie przyznal to go na trzy miechy bez przesady za surowo.nie takie rzeczy robia i nic.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.