Sport

  • 7 komentarzy
  • 14403 wyświetleń

Strzelec na podium w Orzyszu

I Piknik Militarny  "Orzysz-Szlakiem Tygrysa”  Orzysz, 7 - 8 lipca 2012

Jeśli jesteś naprawdę twardy. Jeśli survival i prawdziwe wyzwania są Twoim żywiołem. Jeśli chcesz się sprawdzić w autentycznej, bo absolutnie wiernie zrekonstruowanej poligonowej akcji, to zapraszamy na naszą imprezę, do Orzysza, na I Piknik Militarny "Orzysz – Szlakiem Tygrysa".
Mazury. Orzysz. Lato. Typowo mazurskie, upalne. Słońce skwarzy niemiłosiernie. Idziemy w pełnym rynsztunku. Plecak jest coraz cięższy. AK47 wżyna się parcianym paskiem w ramię. Ma rozwierconą komorę. Bezużyteczny. Nie strzela. A szkoda.
Pot zalewa oczy i zmywa kurz z twarzy. A może to łzy bezsilności? Nie, "Tygrys" jest twardy. Najtwardszy. "Tygrysa" piekło poligonu nie złamie! "Tygrys" wytatuowany na ramieniu zobowiązuje! Wytrzymam!
Moro jest mokre od potu. Jest jak skóra. Dokładnie przylega do ciała raniąc je z każdym krokiem. Ten ból jest jak narkotyk. Nie dać się złamać. To najważniejsze! Jeszcze tylko 16 kilometrów.
Droga wije się piaszczystą łachą. Żadnego cienia. Gorąco. Buty grzęzną w piachu po wielekroć przemieszanym czołgowymi gąsienicami. Za chwile padnę. Nie, nie mogę. Nie mogę tego zrobić kolegom z plutonu. Dam radę!
W oddali, w rozedrganym skwarem powietrzu, majaczy las. A może go tam nie ma? Zmęczenie podrzuca kolejne obrazy – nie myśleć. Iść i przetrwać...!
Czy tak wyglądał jeden z wielu dni żołnierzy 7 Oddziału Dyscyplinarnego w Orzyszu ukrytego pod numerem JW 1370? Czy osławiona i budząca respekt "Jednostka Karna" tak właśnie działała? Przyjedź i przekonaj się sam. Zostań "Tygrysem"!
To właśnie do "Jednostki Karnej" w Orzyszu został skierowany główny bohater kultowego filmu "Krool" w reż. W. Pasikowskiego. I Ty możesz sprawdzić ile było prawdy w filmowym scenariuszu, uczestnicząc w naszej imprezie na terenie orzyskiego poligonu.
Wśród głównych atrakcji imprezy znajdą Państwo między innymi zmagania survivalowe na trasie tzw. „małej beczki”, pokazy sprzętu wojskowego i sztuk walki, a także wojskowe miasteczko, w którym każdy chętny będzie mógł z bliska poznać historię jednostki i wziąć udział w konkurencjach o charakterze militarnym.
Serdecznie zapraszamy do Orzysza!


   List powyższej treści otrzymany od organizatorów imprezy zachęcił do wystawienia reprezentacji Jednostki Strzeleckiej 1011 w Grajewie ZS "Strzelec” OSW:
- st. chor. ZS Grzegorz Gardocki,
- sierż. ZS Michał Łopatowski,
- druż. ZS Robert Kowalewski,
- strzel. ZS Tomasz Krukowski.

    W rywalizacji wzięły udział drużyny reprezentujące 15 GBZ, harcerze, stowarzyszenia i organizacje obronne z całej Polski (15 drużyn). Zawody składały się z II etapów.

   W sobotę uczestnicy pokonywali trasę marszobiegu o długości ok. 28 km w możliwie najkrótszym czasie.  Na trasie marszobiegu należało odnaleźć punkty kontrolne i wykonać zadania takie jak: strzelanie z broni długiej na ruchomej platformie do celu, transport amunicji na polu walki, strzelanie z pistoletów sportowych, transport rannego na desce ratowniczej na dystansie ok. 200 m, rzut granatem do celu, budowa namiotu z pałatek, pokonanie przeszkody wodnej po linie.

   W niedzielę II etapem było drużynowe pokonywanie na czas wojskowego toru  sprawnościowego (OSF). Na zakończenie zawodów swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Fight Club MMA Orzysz.

    W klasyfikacji końcowej drużyna JS 1011 w Grajewie ZS "Strzelec” OSW zajęła III miejsce otrzymując z rąk Burmistrza Orzysza pamiątkowe medale, puchar i nagrodę pieniężną. Zawody zostały zorganizowane przez:  Burmistrza Orzysza, Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu, Gdański Klub Płetwonurków "Neptun” w ramach "Dni Orzysza 2012”.wtorek, 23 kwietnia 2024

WARMIA - MOSP 4:3 (skróty)

Komentarze (7)

Gratulacje dla Strzelca z Grajewa.

Kadra się popisała, ładnie ;)

Dorosłe chłopy a w żołnierzyków chcą się bawić. Żaden z tych panów nie był w wojsku nawet przez jeden dzień i nie maja pojęcia o wojsku, broni, strzelaniu ale filmy o Marines mocno utkwiły im w głowach:))) Panowie dorośnijcie wreszcie! A na nadmiar wolnego czasu proponuję poświęcenie czasu swoim bliskim zamiast bawić się w ołowianych żołnierzy:)

iga a ty byłaś we wojsku ze sie takimi mądrościami dzielisz? Według mnie najnormalniej w świecie zazdrościsz. Mało tego sama napewno nie była byś w stanie nawet najsłabszemu z uczestników dorównać. Ale moze sie mylę, a puki co na rower i forme łap a nie podsmiechujki piszesz, pozdrawiam

miesjsce z fotografii znam doskonale, dużo tam się napociłem , oczywiście nie obyło się bez propozycji 5 lat więzienia za niewykonanie rozkazu :)
co do komentarza IGA-i zgadazm się w pełni, bo tym panom z fotografii dałbym może dwie doby na kompanii i by pozdychali jak psy .... pozdrawiam :)

Klaudia nie rób tego!!! :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.