Sport

  • 2 komentarzy
  • 10629 wyświetleń

Strzelają z wiatrówek do ..

Od lutego 2007 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie w sali rekreacyjnej znajduje się pneumatyczna strzelnica sportowa, która służy zarówno do strzelania programowego jak i sportowego - przygotowującego uczniów do udziału w zawodach i w olimpiadach szkolnych oraz międzyszkolnych.

"Strzelnica jest potrzebna do realizacji programu w klasach drugich, gdyż przez dwa miesiące w klasach tych odbywa się strzelanie programowe. Oprócz tego pomaga w przygotowaniu do zawodów sportowo - obronnych. Ponadto dwa razy w roku organizowane są gimnazjady promujące sporty obronne. Strzelają również nauczyciele i pracownicy traktując to jako rekreację. Strzelnica służy do strzelania z wiatrówek wyczynowych, krótkich i tradycyjnych" - powiedział wicedyrektor Edward Doleziński.

Koszt zakupu strzelnicy - około 2000 zł - pokryto z funduszy komitetu rodzicielskiego.

Należy dodać, że reprezentanci ZS nr 1 od wielu lat zdobywają wysokie miejsca na różnych szczeblach zawodów "Sprawni jak żołnierze". Doświadczenie i wskazówki trenera są nieocenione, ale bez sprzętu i odpowiednich warunków nie da się doskonalić umniejętności.

Sprawni jak żołnierze (czytaj archiwum)
Sprawni jak żołnierze 21IV (czytaj archiwum)
LO-Sprawni jak żołnierze (czytaj archiwum)

e-Grajewo.pl

wtorek, 18 stycznia 2022

Zajęcia taneczno - ruchowe dla dzieci

Komentarze (2)

pan dolezinski to najlepszy nauczyciel z calej naszej szkoly:) przynajmniej on jeden stara sie, zeby mlodziez rozwijala sie sportowo:) pozdrowienia dla niego

Do mala: dla Twojej wiadomosci - nie jest on jedynym nauczycielem, który stara się o to by młodzież rozwijała się sportowo - siatkówka w szkole jest na wysokim poziomie a tą dyscyplina sie nie zajmuje pan D.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.