środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 11485 wyświetleń

Straż Miejska informuje

STRAŻ MIEJSKA W GRAJEWIE

 Pomimo prowadzonej we wcześniejszych miesiącach akcji "Jestem odpowiedzialny za swojego psa" zauważalne jest zjawisko, że właściciele i dzierżyciele psów nadal nie wywiązują się z nałożonych na nich obowiązków, mając w pogardzie czystość i estetykę otaczających nas terenów zielonych, a niejednokrotnie bezpieczeństwo ludzi.

 Celem uniknięcia nieprzyjemnego dla obu stron faktu ukarania mandatem przez Strażnika za nie wywiązywanie się z nałożonych obowiązków informuję:

1. WŁAŚCICIELE I DZIERŻYCIELE PSÓW ZOBOWIĄZANI SĄ DO:
- poddania psa szczepieniu ochronnemu przeciwko wściekliźnie oraz poddania psa obserwacji w przypadku skaleczenia człowieka,
- sprzątania i usuwania nieczystości pozostawionych przez psy zarówno w miejscach publicznych, jak i w miejscach przetrzymywania,
- wyprowadzania psów wyłącznie na smyczy i kagańcu,
- sprawowania opieki nad psem w sposób wykluczający zagrożenie bezpieczeństwa lub uciążliwość dla ludzi,
- zachowanie środków ostrożności przy jego wyprowadzaniu,
- wywieszania tabliczek informacyjnych ostrzegających przed psami,
- zabezpieczenia przed przypadkowym wydostaniem się zwierząt na zewnątrz nieruchomości, w szczególności psów obronnych oraz agresywnych używanych do pilnowania nieruchomości,
- posiadania zezwolenia na utrzymanie psów rasy uznanej za agresywną.

2. DOPUSZCZA SIĘ:
- zwalnianie psa ze smyczy jest dozwolone jedynie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko w przypadku, gdy pies jest w kagańcu, a osoba nadzorująca ma możliwość kontroli nad nim.

3. ZABRANIA SIĘ:
- wypuszczania psów bez dozoru poza teren nieruchomości,
- szczucia psami lub doprowadzania ich do stanu, w którym pies może stać się niebezpieczny dla człowieka lub zwierzęcia,
- przetrzymywania psów na klatkach schodowych i w piwnicach budynków wielorodzinnych.


Nie przestrzegający przepisów prawa podlegają odpowiedzialności karnej na podstawie art. 77 , 54 i 145 Kodeksu Wykroczeń i podlegają karze grzywny do 500 zł.


Szanowni Mieszkańcy!
 Z wieloletnich doświadczeń Straży Miejskiej wynika, że właściciele lub dzierżyciele nie zawsze wypełniają obowiązki w zakresie właściwej opieki nad psami. Straż Miejska rozumie, że pies jest przyjacielem człowieka – najwierniejszym. Ulubieniec w domu to ważny element wychowania dzieci. Obcowanie z psem ma duży wpływ na traktowanie innych zwierząt, a nawet ludzi.
 Oprócz przyjemności posiadania psa na właścicielach czworonogów ciążą poważne, cytowane wyżej obowiązki. Są to obowiązki, które mają na celu zapobieganie mających miejsce pogryzień ludzi przez psy, co wiąże się z braniem bolesnych zastrzyków zapobiegających wściekliźnie. Psy agresywnych ras wywołują uzasadniony strach. Znane są Państwu z prasy, radia i telewizji przypadki śmiertelnych pogryzień, gdzie ofiarami niejednokrotnie są bezbronne dzieci.  Liczymy jednak, iż państwo doskonale wiecie, jak trzymać swych ulubieńców w ryzach, by żadna osoba nie czuła się ich obecnością skrępowana lub przestraszona i nie będzie potrzeby przypominania w niewdzięcznej dla nas i nie przyjemnej dla Państwa  formie mandatu karnego.


KOMENDANT STRAŻY MIEJSKIEJ
                     w Grajewie
              Wojciech Formejster

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (11)

ROZUMIEM JEŚLI JEST TO DUŻY PIES ALE NIE KUNDEL A NAWET JEŚLI MAM GO NA SMYCZY ...TO CZY JA GO NIE KONTROLUJE???PANOWIE STRAŻNICY,PRZECIEŻ TO NIE JEST TYGRYS.

blok 67 os.południe pani chodzi z takim psem jakiejś rasy myśliwskiej że kazde by ugryzł dużego czy małego a właścicielka takaż mądra że jak jej pies pogryzie innego to jej to sprawia radośći ani śmie przeprosić

Mam tylko jedno pytanie:Dlaczego się nie podaje całych wpisów????tylko się je ucina?

ha,ha,ha...ostatnio zdarzyło mi się, że mój pies - oaza łagodności i spokoju, idąc ze mną na smyczy stanął na drodze policjantom. ci skomentowali to wydarzenie słowami "jaki ładny piesek", pogłaskali futrzaka i poszli dalej. kilka minut później trafiłam na strażnika miejskiego, który zaczął straszyć mnie mandatem, bo pies nie miał kagańca. nie chciał zrozumieć, że na takiego psa jak mój "brytan" kagańca zwyczajnie nie ma, a naparstek, niestety, jest za mały. jednym słowem nie pozostaje mi nic innego, jak wyjaśnić dzieciom, że ich przyjaciela trzeba uśpić. bo skoro nie ma kagańca na takiego "malucha", to nie wolno mu wyjść na dwór, a ja nie pozwolę na to, by pies brudził mi z tego powodu mieszkanie.

Wyłapcie wszystkie bezpańskie psy, to ja swojego będę na smycz zapinać!!!! Nawet dzisiaj rano biegała po os. Południe zgraja 6-7 bezpańskich bardzo agresywnych psów. Zróbcie z tym porządek,

Ja tez rozumiem ze pies moze pogrysc, ale to tez istota zywa...Szanowni Panowie Straznicy_ a moze by tak sie wziąśc za chuliganów w Grajewie, tych co smieca pod blokami, pija alkohol,ćpaja, wszczynaj a bójki i zachowuja sie w sposob w jaki nie powinni sie zachowywac???

Nas Polaków tylko kara i pała jest w stanie nauczyc odpowiedzialności, - za psy również. Problem w tym tylko, że tą pałą i prawem musi operować ktoś obcy, bo Polak zawsze będzie miał jakiegoś znajomka dla którego nagnie prawo i zawiesi karę.

Niestety u nas większość właścicieli psów jest głupsza od swoich pupili i nadal będzie wyprowadzać je na spacer bez kagańca. :(

Brawo Ktoś!! Szkoda tylko, że najciekawsze komentarze nie są publikowane. Ja również mam psa. Wyprowadzam go zawsze z dala od osiedla. Niestety, wakacje i bandy "bydła" gromadzące się w tych odległych miejscach sprawiły, że mój pies boi się tam iść. Wrzaski, dźwięk tłuczonego szkła i odgłosy bójek skutecznie odstraszyły mojego pupila. Zastanawiam się w tym momencie nad jednym - dlaczego nikt nie dotarł w to miejsce i nie pomógł nam - właścicielom dbającym o swoje psiaki, zachować choć część miejsc, gdzie możemy pójść, od prawdziwych ZWIERZĄT...

Wyraziłem swoja opinie wczoraj była cała a dzis uz usunieto pozostała moja wypowiedz! Dlaczego????????????

Psy?????????to zwierzęta ktore powinny mieszkac na podwórkach i miec swoje budy.Prosze o wydanie ustawy -by nie chodować psów w blokach.To jest niezgodne z etyką ludzi.Panie i panowie ktorzy chowają psy w mieszkaniach blokowych wyprowadzaja psy do toalety pod blok sąsiedzki a za chwile bawią się tam dzieci.Władze miejskie powinny tym się zainteresować.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.