piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10309 wyświetleń

Straż Gminna od 2008r.

Z inicjatywy Wójta Gminy Grajewo – Stanisława Szletera w listopadzie br. Rada Gminy podjęła uchwałę o utworzeniu Straży Gminnej Grajewo i ogłosiła nabór na stanowisko komendanta. 

Wyłoniony w drodze konkursu  Karol Szymanowski, który spełnił wszystkie wymagania formalno-prawne  pracę rozpocznie 1 stycznia 2008 roku. Wykonywać on będzie zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikających z ustaw i aktów prawa miejscowego

Utworzenie Straży Gminnej było bardzo potrzebne. SG będzie m.in. pilnowała porządku na terenach wiejskich, strzegła dróg gminnych niszczonych przez ciężkie pojazdy, które nie powinny na nie wjeżdżać, nie dopuszczać do zanieczyszczania lasów itd. Oprócz komendanta przewidujemy jeszcze jeden etat. Na razie jednak musimy zobaczyć jak to będzie funkcjonowało i czy będzie potrzeba zatrudnienia dodatkowego strażnika – mówi Sekretarz Gminy K. Grabowski

Komendant będzie miał zapewniony samodzielny pokój do pracy, środek lokomocji oraz umundurowanie. Koszty związane z funkcjonowaniem i utrzymaniem Straży Gminnej pokrywane będą ze środków Gminy. Zgodnie z ideą pomysłodawców utworzenie takiej formacji ma przede wszystkim służyć dobru mieszkańców wsi. Strażnik będzie działał po przez upomnienia i  zwracanie uwagi na stwierdzone nieprawidłowości, w ostateczności – ukarze mandatem.

e-Grajewo.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (4)

BRAWO PANIE WóJCIE MOZE NIE WSZYSCY WIEDZą ALE DZIS POLICJA ZE SWOIM SPEłNIANIEM OBOWIąZKóW LEżY. DOBRZE ZE NA WZóR KRAJóW BARDZIEJ ROZWINIęTYCH SAMORZąDY MOGą TWORZYC STRAZE BY MOGłY W TEN SPOSóB ZABEZPIECZYC JEDNE Z NAJWAZNIEJSZYCH POTRZEB CZłOWIEKA CZYLI BEZPIECZEńSTWO.

Do SAM: dziękuje Kaziu

dziękuję za utworzenie straży gminnej! panie wojcie i panie sekretarzu. Policja wszystko ma w... a ludzie zasmiecają lasy, niszczą, nie dbają o porządek a to przecież nbasze obowiązki!!! respekt!

taa a wy sądzicie ze jedna osoba zmieni polepszy znaczaca bezpieczenstwo w calej gminie? jesli policja jak piszecie nie daje sobie rady to co zmieni jedna osoba??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.