czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10377 wyświetleń

Start - Matura 2005

Nowy dział w e-Grajewo.pl "Matura"
Forum, wiadomości, zdjęcia...Pod salami, w których odbywają się egzaminy maturalne Zespołu Szkół nr1 w Grajewie (foto2) z zazdrością patrzą na kolegów, którzy mają już za sobą egzamin ustny z języka polskiego bardzo skupieni jeszcze Tomek oraz Żaneta z III i...

- „Nie było tak źle. Najgorsze są te nerwy, straszna trema. Zobaczymy o 16tej, wtedy są wyniki” – mówił po wyjściu z sali Paweł z III a.

Za chwilę z uśmiechem wychodzi Waldek - III a :
- „Jakoś przeżyłem. 15-minutowa prezentacja przygotowana jest wcześniej - to śpiewająco. Referowałem temat : „Indywidualizm, jako czynnik determinujący stosunek człowieka do świata”. Przed ustnym jest duża trema, na pisemnym można się zastanowić, pomyśleć. Najbardziej podtrzymywała na duchu profesor, która nas uczyła.”

- „Jak się wchodzi to zdenerwowanie mija, skupiałam się na tym, żeby dobrze zreferować swój temat – Sporządź słownik nazw kulinarnych z „Pana Tadeusza” (mówi się 15 minut). Zadawano mi pytania np. Które z tradycji są obecne do dzisiaj? Na jedno z 5 zadanych nie odpowiedziałam, ale było dobrze.” - Elwira III i, ZS nr1


W poniedziałek tj. 18.04 w ZS nr 2 w Grajewie (foto1) matura rozpoczęła się o godz. 8.00. 14 uczniów zdaje język rosyjski. Wyniki ogłoszone zostaną ok. 13tej.

- Na egzaminie dostaliśmy 4 zadania. Trzy pierwsze dotyczyły sytuacji, w której moglibyśmy się znaleźć, a zadanie czwarte to opis ilustracji. W komisji były 3 osoby, jedna z naszej szkoły, a reszta z zewnątrz. Mamy pozytywne wrażenia co do naszego egzaminu. Dużo zagadnień mieliśmy na fakultetach z tego przedmiotu. Jutro będzie druga tura zdających. Radzimy wszystkim Maturzystom, aby się porządnie nauczyli – mówią Eliza, Renata i Jarek.

- Kiedy zobaczyłam pytania to nie wiedziałam od czego zacząć, ale powoli i ze spokojem starałam się na nie odpowiedzieć. Mimo to z egzaminu wyszłam uśmiechnięta. Jeśli chodzi o Komisję to była bardzo sympatyczna – opowiada Sylwia.

- Ja maturę zdaję dopiero w czwartek. Teraz skończyłem fakultety z angielskiego. Chcę dobrze wypaść z tego przedmiotu. Dzisiaj zaczynam pisanie pracy z języka polskiego. Nie boję się tego egzaminu. Życzę wszystkim Maturzystom powodzenia. Załóżcie na lewą stronę czerwoną bieliznę ze studniówki, to ponoć pomaga – radzi jeden z abiturientów.

Rozmowa z maturzystkami ZS nr 1, 26.04 br. - język polski
- Na dzisiejszy egzamin uczyłam się tydzień. Jak do tej pory wszyscy z mojej klasy zdali i myślę, że ja także. To mój pierwszy dzień zdawania matury – Kasia z III e z ZS nr 1

- Ja już jestem po egzaminie z języka polskiego. Wyniki będą o 17.00. Uczyłam się chyba tak jak wszyscy, około tygodnia. Miałam temat dotyczący przemiany wewnętrznej bohatera romantycznego. Jednym z przedmiotów, z którego będę zdawać maturę jest historia – przyszła abiturientka ZS nr 1.

- Wybór fakultetów spowodowany był moimi zainteresowaniami. Chciałabym studiować w przyszłości stosunki międzynarodowe lub europeistykę w Toruniu. Dzisiaj podchodzę pierwszy raz do egzaminu maturalnego i niestety dużo jeszcze przede mną – Monika z ZS nr 1.

Po chwili dziewczyny zgodnie powiedziały: „Radzimy wszystkim maturzystom, aby się za bardzo nie denerwowali. Polecamy czerwoną bieliznę, najlepiej ze studniówki. To działa.”

Rozmowa z maturzystkami z ZS nr 2 w Grajewie nie doszła do skutku, gdyż stres wziął górę. Jedyne czego zdołaliśmy się dowiedzieć to godzina wyników dzisiejszych zmagań z egzaminem dojrzałości z języka polskiego. Zdenerwowane maturzystki rezultaty swoich projektów poznały o godz. 14.00.


e-Grajewo.pl, MagK

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (2)

Hehe no i juz po :D jak milo...
Pozdrowionka dla IIIa :D

Powodzenia dla siostry Anety trzymam kciuki!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.