środa, 21 lutego 2024

Sport

  • 29 komentarzy
  • 14687 wyświetleń

Sprawni jak żołnierze 21IV

Spektakularnym sukcesem dwóch szkół ponadgimnazjalnych powiatu grajewskiego zakończył się Finał Wojewódzki zawodów "Sprawni jak żołnierze". Zawody odbyły się 21 kwietnia 2006 roku w Białymstoku.
Udział w finale wzięło 18 zespołów dziewcząt i 22 zespoły chłopców.


Klasyfikacja zespołowa dziewcząt :


I   miejsce - Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie (w składzie : Siedlecka Anna, Kropiwnicka Małgorzata, Gutowska Martyna,  trener - Pan Edward Doleziński)
II  miejsce - II LO w Białymstoku
III miejsce - Zespół Szkół w WojewodzinieKlasyfikacja zespołowa chłopców :


I   miejsce - Zespół Szkół w Wojewodzinie (w składzie : Szydłowski Andrzej, Paszkowski Piotr, Górski Piotr,  trener - Pan Krzysztof Wencek)
II  miejsce - Zespół Szkół Leśnych w Białowieży
III miejsce - Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku


Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców wspólnie wyjadą na zawody centralne do Koszalina by w dniach 16 - 19 maja reprezentować województwo podlaskie na zawodach centralnych. Zawody sprawni jak żołnierze składają się z pięciu konkurencji zarówno u dziewcząt jak i u chłopców. Uczestnictwo w tych zawodach wymaga wielu umiejętności, sprawności a także wiedzy. Każdy startujący musi znać zasady i powinien udzielić pierwszej pomocy
przedmedycznej, powinien celnie strzelać z karabinu kbks, powinien do celu rzucić granatem, powinien jak najszybciej pokonać trudny tor przeszkód oraz podczas godzinnego, wytrzymałościowego  biegu na orientację powinien umieć odszukać ukryte punkty kontrolne.


Należy podkreślić, iż ten wyczyn w postaci zwycięstwa   w zawodach wojewódzkich Pan Edward ( ZS nr 1 w Grajewie) ze swoją ekipą dziewcząt osiągnął już szósty raz, natomiast Pan Krzysztof (ZS w Wojewodzinie) z ekipą chłopców drugi raz.


A.Jasiński i K.Choynowski ( dyrektorzy zwycięskich szkół)- sprawozdawcy i obecni na zawodach serdecznie gratulują swoim uczniom i nauczycielom.


( zdjęcia w przygotowaniu)

Komentarze (29)

Edward na Prezydenta !

Wojewodzin górą. Super kolesie z II TH.

kiedy będą zdjęcia

Szydlak spoko koles ! oby tak dalje pzd od dyblaka:D

Gratulacje dla zwycięzców od ZARZADU KOMITETU RODZICIELSKIEGO przy L.O. w Grajewie

Szanowni Państwo pozwalam sobie postawić pytanie, kilka pytań. O co chodzi? Co to za osiągnięcie? Zawody Sprawni jak żołnierze, ludzie! To przecież jeden z tych korzennych bastionów epoki PRL; bieganie po lesie, rekliktyczne mapki, KBKS/starszne/. Co to za powód do dumy. Pytam się gdzie, kiedy na jakim formu zaczną się szkoły z powiatu garjewskiego chwalić wynikami olimpiad przedmiotowych w fizyki, matematyki, chemii??? Zostawmy już ten "niby sport". Dziesiejszy uczestnik pola walki "sprawny żołnierz" i ekspert informatyki; jaki KBKS? Gdzie jest miejsce na laury dyscyplin humanistycznych? Poklaskiwanie, że od 6 lat Imiejsce - czyli nic więcej? Robiąc coś 6 raz jest się już w stanie rutyny. Gdzie nauka? No i te radości Panów Dyrektorów, Panowie już Warmia, MOSIR, Basen i Kino i już nie mogę!!!
KIEDY SZKOŁA ZACZNIE UCZYĆ ŚCISŁYCH NAUK

Dajcie wiecej zdjec... swoja droga... Gratulacje :)

gdzie jest mój mniej "cukierkowy" komentarz?????????????

spoko wojewodzin...

BRAWWWWWWO dziewczynki ;) LO zawsze najlepsze !!!! =)

hehe II th jest najlepsiejsza

gdzie jest mój komentarz

Do rodzica a może "pseudorodzica" ?
Każdy prawdziwy rodzic byłby dumny z jakiegokolwiek sukcesu swojego dziecka. Jestem ojcem jednego z uczniów, którzy odnieśli sukces i boli mnie, że ktoś dyskredytuje osiagnięcie mojego dziecka. Uwazam, że to osiagnięcie jest powodem do dumy. Nie mam wygórowanych aspiracji w stosunku do swego dziecka, pewnie twoje dziecko nie spełnia zadnych twoich oczekiwan i ambicji. A takie bezsensowne wstawki o PRL-u są dowodem twojego zgorzknienia i bezradności. Pójdę dalej : Nie spełniasz się jako rodzic. RADA: Zabierz swoje pociechy do kościoła i na spacer, może uwierzą w coś oprócz CIEBIE.

ty rodzic ... żeby były ważne osiagnięcia z .. nauk humanistycznych to były by na tych stronach a pozatym zobacz w jaką cześć weszleś "sport" mówi to coś? jeśli nie no to może przestań się wymondrzać i pisać tych niby mądrych słówek .. bo to nawet ciekawe nie jest //// :|

Gratulacje dla Wojewodzina byliście zaj......!!!!!!Przydały sie wam treningi!!!!!jeeeeee wojewodzin gora

ejj Ty rodzic!~!!! Jeśli chesz znać osiągnięcia humanistyczne i ścisłe szukaj ich tam gdzie trzeba !! nie krytykuj naszej wspaniałej dyrekcji i bezkonkurencyjnych zawodników !! Sprawni jak zolnierze to zawody ktore wymagają nie tylko sprawności fizycznej ale też ogromnej wiedzy!!! W zawodach tych biorą udział wszystkie wojewodztwa - cała Polska, a Lo od wieków zajmuje najwyzsze miejsca w czołówce!!!!
P.S Zawodnicy zmieniają się :) a sztuką jest tak doskonałe przygotowanie przez trenerów

Spróbuję krótko:
1. Zestaw dyscyplin w tych zawodach o ciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniał sie wielkorotnie - z czasów PRL została własciwie tylko rzeczywiście trochę niefortunna nazwa.
2. Może i bieg na orientacje nie jest umiejętnością pierwszorzędną ale udzielanie pierwszej pomocy chyba już tak.
3. W zawodach statuje corocznie coraz więcej drużyn - w tym także z najlepszych podlaskich ogólniaków - i z roku na rok wygrać jest coraz trudniej.
4. Rutynowe zwycięstwo - no , faktycznie nudne to już jest. Gdybym znał portugalski wszedłbym na stronę Reprezentacji Brazyli i też po nich "pojechał" - bo to zupełnie reliktowy sport przecież ta piłka nożna- jak się tyle razy Puchar Świata zdobyło, to przecież to rutyna - poradziłbym im w hokeju na lodzie albo narciarstwie alpejskim wystartować.
5. Sukcesy przedmiotowe -w tym roku mamy jednego finalistę olimpiady ogólnopolskiej i drugiego zakwalifikowanego do finałów ogólnopolskich (jeszcze się nie odbyły). Sportowe - 2 pierwsze miejsca w województwie podlaskim, 1 trzecie.aj.
PS.Przepraszam wszystkich kibiców piłki nożnej za porównanie użyte w p.4 - naprawdę widzę różnicę między Brazylią a naszymi reprezentacjami w tych zawodach czy między Ronaldinho a Gośką K.:-)

DO RODZICA:
Zrzera Cię zazdrośc?? Pewnie dla sowjego dzieciątka nawet łopatą nie mozesz naładować do głowy, a chcesz wiedziec to Lo bierze często udziały w konkurasach i humanistycznych, ścislych i sportowych. Czyli coś sie dzieje w tej szkole. Dyrekcja nie śpi, prcuje z młodzieżą a osiągnięcia są wysokie.
Zobacz jak Lo zdalo nową maturę w 2005 roku NA pewno zmienisz zdanie

heehhe wojewodzin i tak jest lepszy hehe....

No to naprawdę Wojewodzin dał czadu. Szacuneczek dla wszystkich.

Moje sława wasza "prawda kipiąca do bólu" !

Uwielbiam te Wsze narodowe dyskusje nocną porą!!!

gratuluje :*:* jestescie suuuuuuper,Wojewodzin;]

chlopczy z LO sie nie popisaliscie ale chyba i tak byliscie najprzystojniejsza druzyna ze wszystkich druzyn bioracych udzial

o juz chyba nawet przez cenzure nie przechodzą wpisy jak fajnie. pozdrawiam

Były czasy chwały Mechaniaków z Łap czy Białegostoku, teraz nastały czasy Grajewa i Wojewodzina. Gratuluję zawodnikom i trenerom. A tak na marginesie: sport strzelecki upada, co było widać po wynikach strzelania zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt, a niektórzy zawodnicy nie potrafili manipulowac bronią, nie mówiąc juz o prawidłowym i celnym oddaniu strzału. W swoim czasie wprowadzając zbyt restrykcyjną ustawę o broni wylano dziecko z kąpielą... Nie będzie następców Renaty Mauer. Zresztą, kiedy i który bandzior użył do napadu kbks-u?!!!!!!

nauczyciel P.O. nie ma sie Pan czego czepiac o ile w ogole jest pan naprawde nauczycielem?
zarowno chlopcy i dziewczeta spisali sie nad medal... moze w strzelaniu nie są tak dobrzy ale dziwnie jest tak porównywać ich do Renaty Mauer - przeciez to wielka mistrzyni, kto wie moze jeszcze nasi zolnierze kiedys staną na tak wysokim podium jak ona! powodzenia!

fajnie kiedys było

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.