Kultura i rozrywka

Spotkanie z podróżniczką Joanną Grzymkowską-Podolak

Dnia 16 października 2021 r. w Muzeum Mleka w Grajewie, Oddział Grajewskiego Centrum Kultury, odbyło się spotkanie z podróżniczką Joanną Grzymkowską-Podolak, dziennikarką programu „Pytanie na śniadanie” oraz jej mężem, operatorem filmowym Jarkiem Podolakiem.


Podczas spotkania nasi goście opowiedzieli nam skąd się wzięła ich pasja podróżnicza i od kiedy się ona zaczęła. Zwiedzili Algierię, Libię, Jordanię, Maroko, Kambożdżę, Malezję, Indie oraz jak wracali do Indii wielokrotnie; w sumie spędzili tam około 1,5 roku.


Poruszanym tematem na spotkaniu było mleko, które jest tam bardzo cenione, w świątyniach oblewa się nim posągi. Jest zwyczaj picia herbaty z mlekiem (herbata, mleko i cukier są gotowane razem). Kiedy myślimy o Indiach, to jedno z pierwszych skojarzeń jakie nam się nasuwa, to święte krowy. I właśnie o nich dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek podczas  naszego spotkania, ale nie tylko. Czy wiedzieliście, że w Indiach czci się małpy i karmi się je
mlekiem? To kraj, z którego pochodzi napój zwany „złotym mlekiem” (mleko i kurkuma), który jest uważany za lekarstwo.


Podczas spotkania była możliwość zakupu publikacji naszych gości wraz z autografem. Podróże kształcą, ale przede wszystkim są „oknem na świat”, przez które coraz częściej lubimy spoglądać.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania  organizowane przez Grajewskie Centrum Kultury.
CTM-MM

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.