Wiadomości

Spotkanie z mikrobiznesem

Spotkanie z mikrobiznesem

1 kwietnia br. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z mikroprzedsiębiorcami zorganizowane przez Burmistrza Grajewa - Adama Kiełczewskiego, którego celem była diagnoza potrzeb grajewskiego rynku pracy pod kątem przedsiębiorców.


        Jednym z elementów spotkania była prezentacja multimedialna p. Ewy Ejsmont - przedstawicielki Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach, dotycząca oferty Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości - instrumentu wspierającego mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa podlaskiego. Celem prezentacji było zapoznanie przedsiębiorców z zasadami i warunkami udzielania pożyczek przez Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy dowiedzieli się m.in., że mogą skorzystać ze wsparcia finansowego w postaci pożyczek na preferencyjnym oprocentowaniu na cele związane z prowadzeniem i rozwojem firmy.


        O wsparciu grajewskich mikro-przedsiębiorstw przy pomocy staży finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mówił p. Marcin Rutkowski - ekspert ds. funduszy europejskich. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, iż pracodawca nie ponosi kosztów organizacji stażu, są one w stu procentach finansowane z Unii Europejskiej oraz każdy stażysta w ramach szkoleń i kursów zdobędzie konkretne zawodowe kwalifikacje i umiejętności.

www.grajewo.pl

 

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.