Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 10135 wyświetleń

Spotkanie z MARTĄ FOX

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury 19 września 2007 roku oblegana była przez grajewską młodzież. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie gościł Martę Fox - poetkę, powieściopisarkę i eseistkę o wszechstronnych zainteresowaniach.
 
Na blisko dwugodzinne spotkanie ph. „Pierwsza miłość - szaleństwo czy odpowiedzialność” przybyło ok. 180 gimnazjalistów. Autorka opowiadała o swoich książkach, czytała fragmenty wybranych utworów. Zdradzała tajniki skąd bierze pomysły, aby pisać kolejne powieści. Tematem twórczości pisarki są problemy dzieci i młodzieży, związane głównie z dojrzewaniem. Zapewne dlatego uczniowie słuchali jej z zainteresowaniem. Chociaż początkowo do dyskusji pani Marta zachęcała podarunkiem, młodzież chętnie wzięła udział w rozmowie. Uczniowie mieli do autorki wiele pytań.

Do tej pory Marta Fox wydała 24 książki. Powieść "Magda.doc” znajduje się na liście nadobowiązkowych lektur szkolnych. Inne sławne powieści, cieszące się ogromnym zainteresowaniem są to m.in. "Paulina.doc", "Do rana daleko", "Romeo zjawi się potem”. Jej utwory często stają się bestsellerami. Książkę pt.  "Agaton - Gagaton" Marta Fox napisała dla córki Agaty, która nie przepadała za czytaniem. Chciała w ten sposób zachęcić ją do tego i udało się – pisarka osiągnęła zamierzony cel.

- „Kochani mija 1,5 godziny naszej rozmowy a ja mam taką zasadę, żeby nie przedłużać spotkania ponad ten czas. Wiem z doświadczenia, że choćby najbardziej pożądany pisarz, to kiedy wykracza się ponad 1.5 godz. publiczność jest już trochę zirytowana. Bardzo bym chciała pozostawić po sobie niedosyt, żebyście jeszcze chcieli mnie tu kiedyś zaprosić. Dziękuję Wam bardzo za ten aktywny udział. Mam nadzieję, że z tej sali wyjdzie kilku moich czytelników więcej - i o to mi właśnie chodzi” – takimi słowami zakończyła spotkanie Mart Fox

Własnoręczny podpis autorki na kartach książki sprawia, że staje się ona wyjątkową pamiątką. Wiedzą o tym osoby, które cierpliwie czekały w kolejce, aby otrzymać autograf w zakupionej książce.

e-Grajewo.pl

piątek, 21 stycznia 2022

Harmonogram dyżurów aptek (II 2022)

piątek, 21 stycznia 2022

Piękno i siła zamknięte w kadrze

Komentarze (2)

spotkanie z Martą Fox było super

bylem tam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Byłem tam!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.