poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

Spotkanie z historykiem

Grajewska Izba Historyczna serdecznie zaprasza w poniedziałek 7 kwietnia 2014 r. na godz. 14:00 na spotkanie autorskie z Panem Maciejem Roszkowskim, historykiem związanym z Muzeum Powstania Warszawskiego, autorem biografii "Kazimierz Leski "Bradl".

Życie dobrze spełnione”, poświęconej postaci jednego z najwybitniejszych żołnierzy Polski Podziemnej. Kazimierz Leski, realizując zadania zlecone przez Oddział II Komendy Głównej ZWZ-AK, wielokrotnie podróżował po Europie w mundurze generała Wehrmachtu, walczył w Powstaniu Warszawskim, po wojnie był więziony i torturowany (odzyskał wolność w 1955r., ale dobre imię, podobnie jak wielu z pokolenia Żołnierzy Wyklętych, dopiero pod koniec życia - zmarł w 2000 r.).

Pan Maciej Roszkowski w sposób pasjonujący przedstawił meandry polskiej historii najnowszej zogniskowane w życiorysie "Bradla”, a książkę wydała Oficyna Wydawnicza RYTM, wydawca wielu fundamentalnych  publikacji historycznych, zwłaszcza z zakresu historii najnowszej, która jest też patronem spotkania (dzięki uprzejmości Wydawnictwa wszystkie grajewskie szkoły otrzymają prezentowaną publikację).

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.