Kultura i rozrywka

Spotkanie z historykiem

Grajewska Izba Historyczna serdecznie zaprasza w poniedziałek 7 kwietnia 2014 r. na godz. 14:00 na spotkanie autorskie z Panem Maciejem Roszkowskim, historykiem związanym z Muzeum Powstania Warszawskiego, autorem biografii "Kazimierz Leski "Bradl".

Życie dobrze spełnione”, poświęconej postaci jednego z najwybitniejszych żołnierzy Polski Podziemnej. Kazimierz Leski, realizując zadania zlecone przez Oddział II Komendy Głównej ZWZ-AK, wielokrotnie podróżował po Europie w mundurze generała Wehrmachtu, walczył w Powstaniu Warszawskim, po wojnie był więziony i torturowany (odzyskał wolność w 1955r., ale dobre imię, podobnie jak wielu z pokolenia Żołnierzy Wyklętych, dopiero pod koniec życia - zmarł w 2000 r.).

Pan Maciej Roszkowski w sposób pasjonujący przedstawił meandry polskiej historii najnowszej zogniskowane w życiorysie "Bradla”, a książkę wydała Oficyna Wydawnicza RYTM, wydawca wielu fundamentalnych  publikacji historycznych, zwłaszcza z zakresu historii najnowszej, która jest też patronem spotkania (dzięki uprzejmości Wydawnictwa wszystkie grajewskie szkoły otrzymają prezentowaną publikację).

 

poniedziałek, 20 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.