niedziela, 14 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

Spotkanie z A. Onichimowską

Szczupła, jasnowłosa, delikatna postać wcale nie obawia się dotykać problemów, trudnych zagadnień społecznych. Anna Onichimowska zaciekawiła gimnazjalistów, którzy przybyli dziesiątego czerwca br. na spotkanie autorskie.

Poetka, prozaik, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży pojawiła się w sali widowiskowej MDK w Grajewie. Mówiła jak może się rodzić bohater książki, opowiadłąa o różnych sytuacjach, które mogą go spotkać, o kłopotach, jakie na niego czyhają. Przedstawiała swoje dzieła, ale uważny słuchacz zrozumiał, że były to też słowa o doświadczeniach i o realnym życiu. Młodzież uważnie przysłuchiwała się wypowiedziom, można było w nich znaleźć wiele rad, nie zawsze przecież jest możliwość wydobycia ich od rodziców czy nauczycieli.

Jeszcze kilka pytań z sali, uśmiechów i autografów – prawie dwie godziny, zagospodarowane przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie, upłynęły nie wiadomo kiedy.

fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.