piątek, 22 października 2021

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 3471 wyświetleń

Spotkanie ws. przebiegu S16 (Białystok - Ełk)

Spotkanie ws. przebiegu S16 (Białystok - Ełk)

Mieszkańcy i samorządowcy m.in. ze Szczuczyna czy Grajewa spotkali się w Mońkach, by dyskutować o realizacji trasy S16 między Knyszynem a Ełkiem. 

 

Zgodnie z planami ministerstwa - trasa ma prowadzić przez Biebrzański Park Narodowy w okolicach Goniądza i to budzi sprzeciw ekologów. Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad analizuje alternatywną drogę - z Knyszyna przez Korycin, Suchowolę i Augustów do Raczek. 

 

Mieszkańcy i samorządowcy przekonują, że najlepszym rozwiązaniem jest droga z Knyszyna do Ełku. Droga ekspresowa S16 na odcinku Knyszyn - Ełk trafiła już do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. - informuje Radio Białystok

 

Formularz Opinii - S16

Mówię TAK drodze S16

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (7)

Będzie koniec końców tak jak z Rospuda...

Witam. Serce ws. wariantu na rozdrożu.1) Bo ekonomicznie, strategiczne, ( i ekologiczne nawet ZAEKOLOGICZNIE / wziazc przykład z innych krajów ,,ekologicznych"/to Ełk/ Knyszyn. 2) Bo za Suwaki/Białystok przemawia to że pierwotnie tzw. VIA Baltica miałalecieć z W-wy przez B-stok do Suwałk/( lata 2005/ po zmianiewładzy ,,Buda Ruska" plany się zmieniły z Ostrowi Maz. przez Łomżę ,Ełk do Suwałk). Może być argumentem też że niech będzie wariant B/S to że B/E będzie miało Szybka KOLEJ (prawie obok Ekspres-owki ) 3) tzw.wariant eko. Bielsk Pod.
Łomża itd. nie wchodzi w rachubę (B-stok na boku) Chyba że B-stok/ Rutki Kossaki / Łomża {Kolno/Pisz}
lub Ostrołęka / Olsztyn.

a kto będzie jeździł jak pisiorki wszystkim prawa jazdy za punkty pozabierają ???

Żadnych konkretów jak zwykle. Ble,ble i to wszystko

Teraz zrobią jedną opcję, a za lat 10 zrobią też opcję drugą. Samochodów przecież przybywa. Po co dyskutować, robić dwie.

a gdzie wcześniejsze komentarze ?

To jezdzi pelowcu z przepisami

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.