sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

Spotkanie w okręgu nr 21

Cykl spotkań Burmistrza Dariusza Latarowskiego z mieszkańcami dobiegł końca. Ostatnie odbyło się z inicjatywy radnej Haliny Muryjas – Rząsy w okręgu wyborczym nr 21. Mimo brzydkiej pogody, na zebranie przyszło kilka osób.

Podczas wspólnej rozmowy mieszkańcy zgłaszali swoje problemy. Brak miejsc parkingowych na osiedlu, problem z gnieżdżącym się ptactwem przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 i terenach przyszpitalnych, problem z młodzieżą szkolną, która na przerwach międzylekcyjnych pali papierosy ukrywając się w pobliskich klatkach schodowych wymieniali jako najważniejsze.

Ciągle największe obawy mieszkańców wzbudza pomysł budowy nowego bloku mieszkalnego pomiędzy już istniejącymi (os. Południe). Plan legł w gruzach – Miasto nie wydało decyzji o warunkach zabudowy.  Burmistrz zapewnia, że dołoży wszelkich starań by taki obiekt nie powstał w tym miejscu lecz nie może ręczyć, że pomysł nie pojawi się ponownie w przyszłości.

Spotkania Burmistrza z mieszkańcami to doskonała okazja, by uzyskać "z pierwszej ręki" odpowiedź na nurtujące pytania, zaproponować doraźne rozwiązanie niektórych trudności oraz poznać przybliżone terminy realizacji inwestycji w odwiedzanej lokalizacji.


Okręg nr 21 obejmuje ulice:
Szpitalną, Ekologiczną, Elektryczną, Targową oraz bloki nr 1, 2, 5, 10 na os. Południe.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.