sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10475 wyświetleń

Spotkanie w NFZ

Przedstawiciele władz, dyrekcja oraz związkowcy ze Szpitala Ogólnego w Grajewie uczestniczyli w spotkaniu z Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku, 15 września br.

- Nie wiem na ile miarodajne mogą być wypowiedzi Pana Prezesa, kiedy jest np. perspektywa zmiany rządu po wyborach. Pan Miller nie mówił nic co oznaczałoby jakiś przełom czy dobrą prosperity dla samych szpitali.
NFZ jako płatnik jest zainteresowany wywiązywaniem się z zawartych z nim przez szpitale umów, raczej nie wgłębia się w sytuację placówki, jej kondycję. Informowano m.in. o zasadach finansowania na przyszły rok, o przyczynach nie wykonywania jednych usług na Podlasiu czy wykonywania innych w nadlimitach. Robocze spotkanie m.in. po to by nie było nieporozumień przy kontraktowaniu.
Prezes mówił o pewnych sprawach, np. o konsultacjach z NFZ chęci rozpoczynania nowej działalności w placówkach, gdyż samo uruchomienie nowych usług nie będzie oznaczało zakontraktowania ich. Wspominał o zbyt dużej liczbie łóżek w naszym województwie na tle inny województw i planach jej zmniejszenia, również o redukcji etatów pielęgniarek. - dla e-Grajewo.pl dyrektor szpitala G. Dembskie-Grajewo.pl

Komentarze (2)

złodziej kasy szpitali prezyjechal , nie wiadomo Tylko po co

złodziej kasy szpitali prezyjechal , nie wiadomo Tylko po co

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.