Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 11889 wyświetleń

Spektakl "Drogi do wolności"

Grajewo, 13.11.2007r.

Na scenie sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Zespół Szkół nr 1 zaprezentował swoim podopiecznym spektakl patriotyczny "Drogi do wolności". Inscenizacja została zrealizowana dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Autorkami oryginalnego scenariusza, opartego na motywach fragmentów "Dziadów" cz. III Adama Mickiewicza oraz kilku innych utworów poetyckich, są Barbara Aleksandrowicz i Emilia Świderska. Pod okiem tych opiekunek sztukę przygotowywano ok. miesiąca, najpierw praca z tekstem w szkole, ostatnie dwa tygodnie to próby na scenie. Specjalnie na potrzeby sztuki zostały wypożyczone stroje. Dzięki pomocy Jolanty Lamirowskiej, Krzysztofa Jabłońskiego oraz młodzieży : Asi Obryckiej, Kasi Stefanowicz, Paulinie Gradockiej, Maćkowi Curyle udekorowano scenę i ucharakteryzowano wykonawców.

Aktorzy biorący udział w przedstawieniu to uczniowie oraz nauczyciel ZS nr 1. Większość odtwórców ról zrezygnowała z używania mikrofonów, dzięki czemu został osiągnięty wspaniały efekt sceniczny. Przez pół godziny w sali kinowej panowała absolutna cisza przerywana jedynie przejmującymi głosami aktorów i dźwiękami muzyki. Narratorem przedstawienia była Kasia Glazik. Na scenie, obok Grzegorza Curyło w roli Konrada, wystąpiła Kamila Kosińska, która była zniewoloną i uwolnioną Ojczyzną. Anioła zagrała Paulina Perkowska, w rolę diabła wcieliła się Magda Piotrowska, postać księdza odtwarzał Michał Zalewski. W roli Tomasza Zana zaprezentował się Karol Skrodzki, Żegotę odegrał Rafał Niedźwiecki, Jakub to Piotrek Januszko, a Frejend - Piotrek Chyliński.

e-Grajewo.pl

Galeria zdjęć

Foto: Joanna Kosielska

 Powtórka: 20  LISTOPADA   (WTOREK)  O  GODZINIE  17.00

niedziela, 4 czerwca 2023

Wojewodzin. Piknik "Smacznie z KGW" (4.06)

sobota, 3 czerwca 2023

Dzień Dziecka w SP2

Komentarze (11)

nie no całkiem fajne zdjęcia :) hehe ale Frejenda odgrywał Piotr Chyliński :P

Gratulacje dla młodych, lecz profesjonalnych aktorów, zwłaszcza dla Aniołka, Księdza i Frejenda;)

Gratuluję wykonawcom talentu, dziękuję za ogrom włożonej pracy. Dziękuję publiczności za atmosferę na sali.
I szczególnie dziękuję pracownikom MDK i Dyrektorowi - i za udostępnienie sali i za nader życzliwe traktowanie w ciągu parunastu dni prób oraz samego występu.

Diabełek rulezzz :) Ślicznie wyszłaś Madziu :)

Jestem z Was dumni Kochani :*) Szczególne pozdrowienia dla Pana Dyrektora oraz wykonawców z klasy III ge ~!!

Najlepszy i tak był Michał grający rolę Księdza :) booSSkkii jest :D

hahaha dziękuje za miłe słowa w imieniu własnym i całej ekipy ;)

pieknie grales, donosny glos spotkasz sie ze mna?:):*

hehehe cóż za propozycja xD wybacz ale nawet nie wiem jak wyglądasz i kim jesteś :P

oj michałku...ty bezuczuciowy gnomie...najpierw piszesz o wyglądzie a dopiero potem "kim jesteś"... tyko wygląd się dla ciebie liczy??:P

ehh piotrze jakos mysle ze poprzez jeden kometarz ciezko jest stwierdzic czy ktos zwraca tylko uwage na wyglad itp a przeciez "pozdro" tez mnie nie zna wiec na jakiej podstawie stwierdzila ze jestem fajny?? prawie zawsze najpierw ludzie patrza na wyglad... hehe no ale w twoim przypadku to ani wyglad ani charakter nie zacheca innych ludzi do ciebie xD pozdro

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.