sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13244 wyświetleń

SP1 to "Szkoła ucząca się"

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie wspólnie budują system zapewniania jakości poprzez stawianie mierzalnych celów, zespołową pracę służącą ich realizacji, monitorowanie efektów pracy oraz krytyczną refleksję nad praktyką szkolną. Taki wniosek wysnuła Komisja Centrum Edukacji Obywatelskiej, która 7 marca 2008r. gościła w grajewskiej placówce przy ul. Szkolnej.

ZSM nr 1 jest członkiem klubu "Szkół uczących się". Szkoła ucząca się (SUS) to program dla jednostek zdecydowanych przeprowadzać skuteczne zmiany poprawiające jakość i efektywność ich pracy. SUS jest prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności od 2000 r. Do końca 2006 roku z możliwości udziału w przedsięwzięciu skorzystało ponad 500 szkół.

Podczas trwającego kilka godzin piątkowego panelu koleżeńskiego przybyli goście zapoznawali się z wybranymi realiami, tak by móc kompetentnie rozmawiać o celach oraz prowadzonych i planowanych przez szkołę działaniach. Intencja takich spotkań jest udzielenie pomocy szkole, aby mogła stale się rozwijać - realizować zamierzenia i rozwiązywać problemy. Sprawdza się w ten sposób, czy zespół nauczycieli poważnie zaangażował się w realizację postawionych sobie zadań i czy robi to w efektywny sposób. Uczestnicy uczą się od siebie i motywują w czasie pracy. Koledzy pedagodzy z Grajewa, Ełku, Pisza, Starych Juch zwiedzali SP nr 1, odbywali warsztaty, wizyty na lekcjach oraz spotkania z członkami społeczności szkolnej - rodzicami, uczniami, nauczycielami. Moderatorem z ramienia CEO była Indira Lachowicz.

Dokonano analizy i oceny przedstawionych dokumentów. Wysiłek pracy został doceniony przez uczestników, w rezultacie wizyty w szkole, konsultacji z nauczycielami i dyskusji uznano, że program SUS jest realizowany zgodnie z procedurami. W związku z tym Zespół Szkół Miejskich nr 1 - Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie otrzymała tytuł "Szkoły uczącej się" na lata 2008 - 2012.

Wyróżnienie w obecności rady pedagogicznej odebrali - koordynujący pracę szkoły nie tylko 7 marca - dyr. SP nr 1 Halina Wałęga oraz dyr. ZSM nr 1 Dariusz Latarowski.


Galeria zdjęć


e-Grajewo.pl

Jak motywować uczniów ? - 11.12.2007r. (zobacz)

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (3)

Moja była szkoła :))) normalnie to jest The Bestt;)))

Pozdrowienia Dla Danuty z pg1!!

o moja pani : Pani Zabielska ... PzD :*

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.