Kultura i rozrywka

SP 4: Wycieczka pełna magii

 

    Nie przypadkowo wyprawa do KONSULATU ŚW. MIKOŁAJA w Kętrzynie odbyła się właśnie 6 grudnia 2016 r. Klasy V a i V b  Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie wybrały się we wtorek rano na wycieczkę inną niż wszystkie – długo wyczekiwaną i tajemniczą.
    Z Mikołajem umówieni byliśmy na godzinę 14.00, dlatego mogliśmy swobodnie zwiedzić komnaty gotyckiego zamku z II połowy XIV w.  i posilić się w restauracji ratuszowej – tuż po rewolucjach Magdy Gessler – gdzie pizza smakowała wyjątkowo.
    Nadeszła godzina 14.00. Przekroczyliśmy progi Konsulatu Św. Mikołaja i jednocześnie firmy  Doroszko  - wytwórni szklanych bombek znanej na całą Europę, a nawet świat.
    Naszym oczom ukazały się piękne obrazy. Elfy z bajek oprowadzały nas po kolejnych salach, aż trafiliśmy do warsztatu, gdzie elf Paweł, główny pomocnik Świętego, pokazał nam jak zrobić prawdziwą, szklaną malowaną własnoręcznie bombkę. Każdy z uczestników mógł wykonać po trzy takie ozdoby.  Pani dekoratorka przeprowadziła warsztaty dekorowania.  Po jednej bombce ofiarowaliśmy Mikołajowi, żeby wystawił je na aukcje, z których dochód przeznaczano na pomoc domom dziecka.
    Gościliśmy też w baśniowej Krainie Lodu u Elzy i Anny, a także na herbatce u Dziadka do orzechów. Czarownej atmosferze towarzyszyła piękna muzyka Piotra Czajkowskiego ,,Dziadek do orzechów'' znana z baśni i bajek, a wszechobecny blask i brokat ozdobił nasze ubrania na dobre.


Bogatsi o cudowne wrażenia, przepełnieni baśniowością i magią z żalem opuściliśmy to niezwykłe miejsce. Obiecaliśmy Mikołajowi i sobie, że wrócimy tu na pewno za rok.

fot.SP 4 Grajewo

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.