Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11799 wyświetleń

Smutne jest życie staruszka

Grajewo
75-letni p. Henryk Malinowski mieszka w blisko 120-letnim mieszkaniu, które wynajmuje od Zakładu Administracji Domów Mieszkalnych. Co najmniej jedna ściana budynku wymaga ocieplenia niestety zakład nie widzi problemu twierdząc: " to mieszkanie w dobrym stanie". 

- Dla nich człowiek nie jest ważny, tylko dochody. Ja pale dziennie 2 razy ale to nic nie pomaga, bo pleśń i grzyb nadal wychodzi, zwłaszcza na ścianie nie ocieplonej. Jeszcze dwa tygodnie temu nie mogłem w ogóle napalić w piecu, gdyż podczas tej czynności z pieca wylatywały kłęby dymu, które zanieczyszczały mieszkanie. A oni podnoszą tylko opłaty za gaz miesięcznie płaciłem 43 zł. teraz muszę płacić 50 zł - mówi rozżalony p. Malinowski

Pan Henryk zwracał się z pisemną prośbą o wykonanie remontu do ZADM, pisał do Wojewody Podlaskiego, Burmistrza Miasta Grajewo lecz nic nie wskórał. Aby powieszone w szafach ubrania i postawione tam buty nie przesiąkały wilgocią i pleśnią p. Henryk wietrzy pokój. Szafki są nieustannie otwarte, ale to również niewiele pomaga, a przeszkadza w codziennym życiu. Podobnie z zapachem wilgoci musi radzić sobie sam: - Kupuję i zapalam świeczki zapachowe to trochę pomaga – mówi - nie stać mnie, żeby na własny koszt przeprowadzić remont. Prawdopodobnie w 2014 roku dom ma zostać przeznaczony to rozbiórki, może to główny powód braku remontu zawilgoconej ściany?

Zakład ADM wyjaśnia, iż p. Malinowski informowany był o tym, że zadanie docieplenia ścian w w/w budynku nie było ujęte w planie remontów na rok 2007 oraz powinno ono być powiązane z remontem elewacji na budynku. W warunkach niewielkich środków finansowych na remonty, pilniejszą potrzebą jest wymiana pokrycia dachowego na budynku i z tego względu remont elewacji będzie przedłużać się w czasie. W zakresie podniesionego problemu występowania wilgoci i pleśni w lokalu Zakład wykonał lufciki w oknach oraz zobowiązał lokatora do systematycznego wietrzenia mieszkania. Natomiast podnoszony problem wystąpienia zadymienia w mieszkaniu, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, został usunięty, w wyniku prawidłowego rozpalenia pieca.

W 2006 r. p. H. Malinowski składał podanie o zamianę mieszkania komunalnego. Podanie to było rozpatrywane przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. Nie mogła ona rozpatrzeć  pozytywnie prośby, gdyż lokator prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe w mieszkaniu, którego powierzchnia jest adekwatna do liczby osób zamieszkujących (co najmniej 5 m na 1 mieszkańca, wg uchwały RM). Społeczna Komisja Mieszkaniowa w styczniu 2008 roku, również na wniosek ZADM, rozpatrzy ponownie (być może z innym rezultatem) prośbę zainteresowanego o zamianę lokalu, biorąc pod uwagę, że jest osobą samotną i w podeszłym wieku oraz trudności w donoszeniu wody i opału.

e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

Zapewne przydałyby się jakieś znajomości, stare i nowe układziki albo i co inszego. Może jednak zdarzy się jakiś cud bo i święta wkrótce i w Rzeczpospolitej mają cuda nastapić. Pozostaje tylko być dobrej myśli licząc czasami i na innych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.