Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 6580 wyświetleń

"Smerfy" z SP nr 1

W tym roku szkolnym społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 powiększyła się o oddział przedszkolny dzieci trzyletnich. Grupa trzylatków nosi nazwę „Smerfy”. We wrześniu wiele się działo w tej grupie...

13.09.2017r. odwiedziła grupę Policjantka, która rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Mówiła o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz pokazała niektóre znaki drogowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Kontynuując tematykę bezpieczeństwa, wychowawczynie wraz z dziećmi udały się na najbliższe przejście dla pieszych. Dzieci ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po przejściu. Podczas zajęć dydaktycznych  wykonały prace plastyczne m.in. sygnalizator świetlny, przejście dla pieszych i policyjne lizaki.

20.09.2017r. Smerfy obchodziły swoje święto -„Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia nie mogło zabraknąć dobrej zabawy, wspólnych tańców oraz śpiewania piosenek . Z tej okazji dzieci otrzymały dyplomy i odznaki dzielnego przedszkolaka.

29.09.2017r. maluchy z grupy Smerfów pierwszy raz uczestniczyły w koncercie z cyklu „Spotkanie z muzyką”. Dzieci wysłuchały wybranych utworów Fryderyka Chopina. Były bardzo zaciekawione i oczarowane wspaniałą muzyką, tańcami i zabawami związanymi z utworami.

fot. SP 1

 

Komentarze (3)

nasze przedszkolaki super ;)

Super przedszkole. Przyjazna atmosfera.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.