Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11069 wyświetleń

SM Mlekpol liderem branży


Największa polska spółdzielnia z sektora mleczarskiego uplasowała się na Liście 500 znacznie wyżej niż w zeszłym roku, pokonując tym samym ponad połowę zaklasyfikowanych firm.

W opublikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna rankingu firmy Coface znalazło się 500 największych firm z Europy Środkowo-Wschodniej. Kryteria brane pod uwagę podczas tworzenia Listy 500 to m.in. przychód, zysk oraz wielkość zatrudnienia w danym podmiocie gospodarczym. Prym wiodą w nim przedsiębiorstwa z Polski, które stanowią ponad 30% spośród wszystkich firm ujętych w rankingu. Niezaprzeczalnym liderem w przemyśle przetwórstwa mleczarskiego jest Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie, która zajęła 235 miejsce. Jest to najwyższa lokata, jaką zajęło przedsiębiorstwo z tego sektora gospodarczego.

Znaczenie osiągnięcia MLEKPOLu podkreśla fakt, iż w stosunku do ubiegłego roku firma awansowała aż o 82 pozycje na Liście 500 (z miejsca 317). Jej przychody w roku 2012 wynoszą 788 mln euro, co w stosunku do roku poprzedniego stanowi wzrost o 19,4% (w 2011 przychód wynosił 660,1 mln euro).

Istniejąca od ponad 30 lat spółdzielnia zatrudnia 2 245 osób, a jej dostawcami jest 13,5 tys. producentów mleka. MLEKPOL skupuje 14,6 % polskiego surowca, który jest przetwarzany w 11 zakładach (Grajewo, Kolno, Mrągowo, Bydgoszcz, Sejny, Zambrów, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Radom, Zwoleń, Gorzów Wielkopolski).
PR First Communications


wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.