Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 3583 wyświetleń

SM Mlekpol inwestuje w magazyn wysokiego składowania

SM Mlekpol zwiększa wydajność. Spółdzielnia inwestuje w magazyn wysokiego składowania. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol przygotowuje się do nowej inwestycji. W Grajewie powstanie magazyn wysokiego składowania. To efekt stałego rozwoju firmy, który ma na celu ciągłe zwiększanie ilości asortymentu, wzrost wydajności i optymalizację logistyki dostaw. Powstanie magazynu to także odpowiedź na zmieniające się wymagania rynku dotyczące dystrybucji produktów i rosnący popyt na artykuły nabiałowe.


- Z roku na rok SM Mlekpol notuje wzrost zapotrzebowania rynku na swoje produkty mleczarskie. Jest to dowód rosnącego zaufania konsumentów do ich jakości, oraz ciągłego rozwoju Spółdzielni. Branża FMCG wymaga dużej częstotliwości dostaw gwarantującej jak najświeższy produkt na półce sklepowej. To generuje potrzebę tworzenia nowych jednostek dystrybucyjnych (palet) składających się z kilku SKU (jednostek magazynowych) w wielu standardach logistycznych, zgodnych z oczekiwaniami poszczególnych klientów. Właśnie dlatego Spółdzielnia podjęła decyzję o budowie magazynu wysokiego składowania - komentuje Zbigniew Groszyk, Wiceprezes Zarządu SM Mlekpol.


Magazyn wysokiego składowania to kolejna inwestycja SM Mlekpol, która pozwoli podnieść wydajność firmy, dzięki zwiększeniu przestrzeni do magazynowania towarów. To nie tylko ogromna powierzchnia użytkowa, jest to także nowoczesne, wysoce zautomatyzowane i wyspecjalizowane centrum logistyczne umożliwiające bardzo szybkie przygotowanie produktów do dystrybucji, co pozwala odpowiadać na zmieniające się potrzeby i wymagania rynku oraz skrócenie czasu realizacji zamówień klientów.
Budynek będzie połączony antresolą z istniejącym obiektem handlowo-magazynowym, co umożliwi swobodny transport wyrobów pomiędzy magazynami, jak również ułatwi poruszanie się po nim pracownikom.


- W magazynie będzie przechowywanych 850 indeksów SKU, w tym 700 w strefie chłodzonej i 150 w niechłodzonej (budynek pomieści ponad 50 tys. jednostek paletowych z gotowym wyrobem). Docelowo, w godzinach szczytowego obciążenia, możliwe będzie zarówno przyjęcie, jak i wydanie 20 samochodów z towarem na godzinę. Także procesy depaletyzacji i paletyzacji zostaną maksymalnie zautomatyzowane, co pozwoli znacząco je przyspieszyć - wyjaśnia Waldemar Szczepankiewicz, Dyrektor ds. Inwestycji w SM Mlekpol.


SM Mlekpol zakłada, że w ciągu sześciu miesięcy zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a rok zajmie otrzymanie zezwoleń na budowę i wykonanie projektów. Budowa magazynu potrwa około dwa lata, uzyskanie maksymalnej wydajności inwestycji po rozpoczęciu jej działania zostanie osiągnięte mniej więcej po roku. 

    

Komentarze (24)

Bardzo dobrze ze Mlekopol sie rozwija, tylko bym zapytał jest bardzo znaczaca firmo na rynku krajowym i zagranicznym jak moze patrzec zeby przez centrum miasta budowano jakies wiadukty dla TIRow i go szpeciło betonem i slupami, /nasi poslowie posli w sina dal, trzeba pomoc dla Miasta i jego mieszkancow.

a ten dalej o tym wiadukcie

Gorszy niech zamilknie. Jak zostanie lepszym to będzie zabierał głos..

Jaro... Jak ci zabetonuja centrum miasta to co potem powiesz, dlatego trzeba szukac pomocy w zakladach pracy. Bo wladza nie wie co ma robic, jak nasi poslowie ktorych moze wybrales.

co ma piernik do wiatraka?

Gorszy sort a co ma.piernik do wiatraka. Pan Borawski nie jest już posłem słowa kieruj do posła Gwiazdowskiego. Mlekpol z jednej strony dba o rolników zaś z drugiej o swoich pracowników

20 na godzinę??? Chyba poniosło prezesa teraz nie ma komu ładować samochodów przy zaledwie trzech dokach ładunkowych... Pozdrawiam

No dba ze 370 odchodzi

Po co ten magazyn jeszcze że 2 fuzje z Piątnicy i pusto

AndrzejW... Ty zamiast mobilizowac wszystkich mieszkancow razem z zakladami pracy to siejesz podzial, jak pisalem o posle ANDRUSZKIEWICZU I GWIAZDOWSKIM to forum ucielo moj komentarz a ty kazesz do nich kierowac moze masz lepsze chody u nich to ty do nich pisz. Z wladzami miasta i poslami nie ma rozmowy to trzeba sie mobilizowac mieszkancy i zaklady pracy, to chcesz zeby Grajewo bylo wioska koscielno i centrum wygladalo jak straszydlo, za takie Grajewo to ja dziekuje BAJ BAJ ALLELUJA.

Strach lodówkę otworzyć w obawie że wyskoczy GORSZY... jest wszędzie. Człowieku zajmij się czymś, może przeczytaj książkę. Jesteś już nudny!!!!

Żeby wypłaty tak rosły dla pracowników jak ten magazyn i ciagle zwiększanie produktów bo ciagle mało i mało?co do tej automatyzacji to bym się głośno zaśmiał zapewne będziesz ucięcie jakiś kosztów żeby zaoszczędzić a nie z automatyzować i usprawnić prace dla pracownika żeby było lżej i wygodniej

OK "gorszy sort" teraz napiszę coś co powinienem napisać prędzej. Jak sam wiesz jest pewien podział od najniższej jednostki, którą właśnie jest jst., tzn. jednostka samorządu terytorialnego - o zadaniach mogę napisać później, oraz o wiele wiele wiele wyżej gdzie jest Skarb Państwa i podległe mu jednostki. Pod ten ostatni podlega między innymi urząd wojewódzki, pod którego w Grajewie podlega dworzec PKP. Są w Grajewie dwie główne drogi, które podległe są pod Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, o skrócie GDDKiA. - "gorszy sort" kumasz - i w około reszta to m.in. zadania miasta oraz gminy.
Tak więc budowa wiaduktu w Grajewie to uzgadnianie pomiędzy dyrektorem GDDKiA oraz marszałkiem, de facto z korzeniami z Grajewa. A nie burmistrza czy też wójta Grajewa. Może tylko i wyłącznie poseł. Kolego ja jestem za mały i nie mam chyba tyle sił przebicia aby iść i maszerować do posła, jednego czy drugiego. Jak również nie jestem zwolennikiem bić piany, ja po pracy siadam sobie w cichym kącie w domu biorę do ręki książkę i czytam, pod warunkiem że nie mam innego zajęcia.
PS. "Gorszy sorcie" może mój instruktarz był za, bo ja wiem, ciężki daj znać rozpiszę go jeszcze inaczej. Ponieważ zagadnienia i sprawy jst są bardzo ale to bardzo zawiłe i szerokie.
Z poważaniem

Jak tam e-grajewo? Dalej udostępnianie bez problemu przeciwników wiaduktu.
To że jesteście (czyt. właściciele) przeciwko budowie to wasze zdanie tak jak wielu. Tylko nie dzielcie ludzi. Bo nie każdy jest takiego samego zdania. Wstyd dla strony za brak udostępniania własnego zdania.
Jestem za budowaniem wiaduktu ponieważ to unowocześnia miasto. Co do mlekpolu to dobrze że się rozwija.

Hehe: No pewnie że masz rację. Wiadomo, że jak się coś automatyzuje, to nie dlatego aby pracownikom było lżej ale po to aby zwiększyć wydajność, zmniejszając jednocześnie liczbę etatów. Tak jest w firmach produkcyjnych, natomiast odwrotna sytuacja jest.. Nie no, nie będę wtykał kija w mrowisko ;)

mlekovita wybudowala magazyn z 44 rapami do zaladunku i wstydu narobila /

Mlekpol buduje magazyn bo jak prezydent podpisze ustawę o emeryturach stazowych to jedna trzecia załogi odjedzie na emeryturę .......

Witam a ja chciałbym dostać się tam do pracy na obojętnie jakie stanowisko, ktoś coś widział jakieś ogłoszenia z tego zakładu albo słyszał? Gigantyczny zakład a ofert pracy brak

/Z drugiej strony nawet jak nie ma ogłoszenia, to tak ciężko pójść i złożyć CV? W żadnej firmie nikt nie wyrzuca CV do kosza, tylko najpierw przejrzą i się zastanowią, czy potrzeba człowieka. Zanieś CV i akurat może coś znajdziesz, a nie siedzisz i czekasz, aż prezes Cię osobiście zaprosi...

Grzegorzu doki to masz w porcie a to są rampy załadunkowe ????

Praca jest tylko trzeba trochę pojeździć po kadrach jak zależy.

Co z tego ze buduje , jak nie ma komu już teraz robić ?.polityka zarządu wobec decyzji personalnych to śmiech na sali ? bo napewno nie kwestia kwalifikacji i cv ????

AndrzejW : doskonale wszyscy wiemy, że nie jest tak jak to nie/składnie opisujesz. Wiemy doskonale, że jest inaczej niż opisujesz a nawet więcej. jest dużo inaczej a tak dokładniej, to napisz konkretnie o co ci chodzi.

Czytaj komentarze stwierdzam że większość to ludzie którzy tam nawet nie pracują a się wypowiadają

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.