poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12129 wyświetleń

SM Mlekpol - oświadczenie

Oświadczenie prasowe

 

W związku z opublikowaniem przez środki masowego przekazu  pisma pana posła Jarosława Zielińskiego skierowanego w dniu 14 lipca 2015 w formie Interwencji Poselskiej do Prezesa UOKiK o rzekomych praktykach monopolistycznych stosowanych przez naszą Spółdzielnię - wyjaśniamy, że zawarte w piśmie informacje są nieprawdziwe, godzą w dobre imię rolników, którzy są właścicielami naszej Spółdzielni, a nade wszystko wskazują na kompletny brak znajomości problemów z jakimi obecnie boryka się polskie i europejskie mleczarstwo.

Poselska interwencja pana posła opublikowana za pośrednictwem mass mediów jednoznacznie wskazuje na fakt, że pan poseł Zieliński rozpoczął kampanię wyborczą i chce ją wygrać kosztem rolników i ich Spółdzielni, która zabezpiecza im byt i rozwój gospodarstw.

Odnosząc się do poszczególnych zarzutów posła Jarosława Zielińskiego informujemy, że mleko które przetwarzamy w Naszych zakładach produkowane jest tylko i wyłącznie w gospodarstwach członków Spółdzielni. Spółdzielnia nie kupuje mleka z Litwy, czy innych krajów.

Poruszane problemy przez posła Zielińskiego noszą znamiona przestępstw i gdyby poseł Zieliński był pewien, że są one prawdziwe jego obowiązkiem jest zgłosić te fakty do organów ścigania, obojętnie którego terenu dotyczą, Suwałk czy Grajewa, a nie robić sobie taniej kampanii wyborczej.

Z prac parlamentarnych nie wynika, by problemy polskich hodowców bydła i producentów mleka były bliskie panu Jarosławowi Zielińskiemu. W głosowaniu nad ustawą o uboju rytualnym głosował on za zakazem i tym samym przyczynił się do ogromnych strat finansowych hodowców oraz utratę rynku zbytu, którego do dziś nie można odbudować.

Przedstawione przez posła Zielińskiego wymysły i oszczerstwa wobec działań SM MLEKPOL godzą tylko i  wyłącznie w interes polskich rolników i przetwórców mleka i podyktowane są zwyczajnym strachem wyborczym.


 

Z poważaniem,

Zarząd SM MLEKPOL     

Edmund Borawski

 

 

 

 

Oficjalne oświadczenie w sprawie praktyk monopolistycznych stosowanych przez Spółdzielnię Mleczarską MLEKPOL w Grajewie.

Oświadczenie (*.pdf)

 

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (2)

Wiedzalem ze pan nie powazny Panie Zielinski ale do takiego stopnia to nie

A to p........ kiedy On był przeciwko ubojowi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.