Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9129 wyświetleń

Służba zdrowia w G-wie

"Służba zdrowia zapleczem biznesu".

Chciałbym Państwu napisać, że trudny okres mamy już za sobą, w ochronie zdrowia będzie już tylko lepiej. Mamy nową ustawę zdrowotną, nowego „starego” ministra wszystko wraca do normy.

Tak jednak nie jest.

Szumnie zapowiadane rządowe pożyczki dla szpitali dotyczą tylko części zobowiązań wynikających wobec pracowników. W naszej jednostce jest to około 1,5 mln złotych. Dlaczego pożyczki? Dlatego, że są pierwsze wygrane wyroki z pozwu szpitali przeciwko Sejmowi RP. Lepiej, więc udzielić pożyczki niż poddać się karze i oddać należne pieniądze. Drugą kwestią jest dążenie rządu do tworzenia spółek kapitałowych.
Dlaczego?
Tego dowiedziałem się na posiedzeniu komisji powiatu w dniu 04-11-2004 r.

Otóż tematem posiedzenia było omówienie audytu szpitala, dyskusja nad możliwością powołania do życia spółki z o.o. zgodnie z założeniami przyjętymi przez rząd RP. Założenia są takie, aby powołać spółkę z 51% udziałem organu założycielskiego (powiatu) oraz z 49% udziałem firmy sporządzającej Audyt – FINRYAN, ewentualnie z innymi podmiotami zewnętrznymi w ramach 49% (Grupa Kapitałowa FINRYAN zastrzega sobie pozostawienie minimum 26% udziału).

tu czytaj cały tekst ...

Robert Ziemkiewicz Radny Powiatu Grajewskiego

Komentarze (8)

Tak latwo oddac szpital w obce rece , alej co dalej?Nam pracownikom to sie nie usmiecha .pobory ok. 740zl nie starczaja na zycie a nasze 203tezzostalo w tyle.Nalezy walczyc by szpital nie upadl.FINRYAN to wywali ludzi na bruk
.Dembski tez nie lepszy.Nikt nie liczy sie z zaloga.Nie chcemy spolki.

moze jak by poszedl w obce rece to opieka nad chorymi byłaby ,a nie tak jak teraz wszystko sie olewa czas juz zmienic personel a zwłaszcza niektóre pielegniarki
jak oni postepuja z chorymi wszystko z nerwami ,widocznie powinni zmienic prace .MOWICIE ZE MACIE 740 ZA TAKA OPIEKIE TO I TAK ZADUZO NIE OWSZYSTKICH MOWIE.

Kiedys doprowadzil augustowski szpital do ruiny,a teraz jest na najlepszej drodze by to samo zrobic z naszym.spolka .... doprowadzi do upadlosci szpitala,a potem za marne pieniadze zaczna wykupywac poszczegolne oddzialy.redukcja zatrunienia tez nie wplynie korzystnie na oplywajace bezrobociem grajewo.podsumowujac NIE NALEZY DOPUSCIC DO POWSTANIE TEGO TWORU O NAZWIE SPOLKA.

DAC pielegniarkom i personelowi godna zaplate i na pewno beda usmiechac sie i pomagac chorym.A te 203 wyplacic teraz a nie pokatnie dac tym co leza na forsie. PIELEGNIARKOM POTRZEBA PIENIEDZY.ZYJA Z DNIA NA DZIEN.NIE CHCEMY SPOLKI.WYSIUDAJA NAS. CHCA ZBOGACIC SIE . MALO IM.

To prawda my pielegniarki czekamy na swoje 203 a administracja juz je dostala.Te osoby maja wieksze pobory niz my i juz otrzymaly w tajemnicy zalegla kwote.Dembski to dran.Oszukuje zwoni nas.Czekamy na wyplate 203 a nie potajemnie daje jednostkom .Nie chcemy spolki.

To prawda .Czesc administracji ma juz swoje 203 a pozostali sa zwodzeni i czekaja bo boja sie ,ze jesli pojda do komornika to je zwolnia. My jako sprzataczki mamy najnizsza pensje i czekamy .Pracujemy nadgodziny i nie mozemy wziasc zaleglych urlopow,bo pani M objela stanowisko kierownika i potrzeba je bykow do pracy a nie ludzi.Nakazuje pracowac za 2 lub 3 sprzataczki.A gdzie normy powierzchniowe ?Sama niech posprzata jesli nie ma pojecia o pracy sprzataczek to niech sie zwolni.Same dojdziemy po ile godzin i jaka powierzchnia do sprzatania NAM sie nalezy.Tacy ludzie niekompetentni pracuja w SZPITALU OGOLNYM nie wspomne o innych.

Kazdy chce byc leczony i by pomagali mu lekarze ale w Grajewie tylko lekarze mysla o swiom biznesie. Ile wziasc i od kogo.Wole byc leczona za swoje pieniadze dobrze u specjalistow niz u chabornikow.W szpitalu jest brudno i nieprzyjemnie czekac w takich warunkach w kolejce do lekarza.Co do dziecka sprzataczki to ma raCJE.Sprzataczek zatrudnic wiecej duzo im nie wyplacacie a i czysciej bedzie.

prosze cieszyc sie ze pracujemy w elku albo w spolce nie bedzie lepiej, za 824 zl brutto!!!porozmawiajcie z pielegniakami i sprzataczkami z ełku

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.