Wiadomości

Skutki orkanu Barbara

26 grudnia br. wieczorem nad Polskę nadciągnął orkan Barbara. Odnotowywano liczne przypadki połamanych drzew, uszkodzonych dachów i linii energetycznych. W górach wiało nawet 200 km/h. Największe straty liczone są na Pomorzu.


W związku z silnymi podmuchami wiatru, pełne ręce roboty mieli podlascy strażacy. Najwięcej interweniowali w powiatach bielskim, hajnowskim, zambrowskim, sokólskim i białostockim. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Żywioł odczuwalny był także w powiecie grajewskim. 27 grudnia strażacy wyjeżdżali pięć razy usuwać skutki wichury. Interwencja konieczna była w gminach: Szczuczyn, Grajewo i Radziłów. Wyjazdy w większości dotyczyły usuwania przewróconych drzew i konarów drzew na drogę. Zerwana linia niskiego napięcia blokowała przejazd na trasie Dębówka – Dusze (gm. Radziłów) – poinformował nas kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

W środę (28.12) wiatr dalej będzie dość silny, chwilami dokuczliwy i potęgujący odczucie chłodu. Przed wyjściem z domu wskazane jest pozamykanie wszystkich okien i zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się na balkonach i parapetach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i unikać parkowania pod drzewami.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.