Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 12951 wyświetleń

Skutki obfitych opadów


Obserwujemy ostatnio nasilenie opadów, przynoszą one mieszkańcom Grajewa utrudnienia.

Na ulicach miejskich oraz posesjach prywatnych spływająca woda czyni spore straty. Zalane działki, podtopienia, w niektórych miejscach czasami nieprzejezdne ulice – to skutki ulewnych deszczów.

Sprawa zalań istnieje już od kilku lat. Są to zaniedbania moich poprzedników – mówi burmistrz miasta Adam Kiełczewski. Należałoby pogłębić koryto rzeki, aby przyspieszyć proces odpływu wód. Trzeba też powołać spółkę melioracyjną, czym zajmiemy się wspólnie ze Starostwem Powiatowym z Grajewie. Już zostały rozpoczęte działania w tym kierunku. – dodaje Burmistrz.

Wiele zalań posesji spowodowanych jest ich umiejscowieniem na terenach podmokłych. Według mnie mogły zostać wydane błędne decyzje w związku z pozwoleniami na budowę na takim gruncie – tłumaczy Adam Kiełczewski.

fot. archiwum e-Grajewo.pl

Komentarze (10)

Jaka inteligencja umieściła studzienki burzówki na ulicy szkolnej od strony alejek. Po jednej stronie ulicy płynie woda, po drugiej suche studzienki. Gratuluję pomysłu!

obciazyc poprzednikow za szkody wynikajace z podtopien. zostali jeszcze radni z tamtych kadencji

prosze o nowe zdjecia a nie te z ostatniej ulewy.

To jest wina budowniczych wioski Grajewo .

teoretycy- przecież jek jest teren zalany to nie można ruszyć z pracami a potem nadchodzi pora sucha i co? a no wtedy to trzeba się zająć oświetleniem na osiedlu lub utwardzeniem drogi dla pana B.......... z mleczarni (bo tam przecież tiry jeżdżą) a jak nie to powracamy do tematu farmy wiatrakowej, basenu lub np. skrzyżowania przy ul.konopskiej, kolejowej i piłsudskiego a dlaczego? a bo pieniędzy tak czy siak nie ma. no a za miesiąc jak ludzi znów pozalewa to wrócimy do tematu iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ABY DO JUTRA . POZDRO DLA LENI P.S. sam jestem nierobem :)

wina lezy przedewszystkim po stronie nieudacznikow projektantow,przyklad remoont nawierzchni przy kosciele ul,woj.polskiego--brak prawidlowych pomiarow,brak studzienek a woda plynieeeeeee i krew zalewa mieszkancow--pytanie ? ile jeszcze poprawek --ile jeszcze kasy poswięci dyrekcja drog--a moze by tak obciązyc kieszen projektanta--jestem zaaaaaaa-

rzeka nie wchodzi w grę tylko studzienki trzeba zrobić których niema na wielu ulicach

Nie zrobic studzienki tylko je udroznić ,ul.pilsudzkiego sa pozasypywane a właściciel drogi to GDD i A.Moral życie jest jak rower ma tylko bieg do przodu.

Centrum miasta leży w dolinie i od niepamiętnych czasów przy większych opadach występowały chwilowe podtopienia ,oczywiście na mniejszą skale bo większość terenu w centrum była wykorzystywana rolniczą i wodę pochłaniał grunt .Obecnie terenów pochłaniających wodę jest może 10% i mamy taki skutek.

Zalane ulice i podtopienia to wynik pracy nieudaczników którzy jeszcze pracują a nie Burmistrza bo wybór nowego Burmistrza nic nie wnosi Ci sami nieudacznicy , problem jest jeszcze większy dotyczy to podłączeń burzówki do kanalizacji i jak zapełnią się zbiorniki na oczyszczalni to wypuszczają te ścieki do naszej rzeki i udają że chcą dokonać poprawy powołując komisję itd.brak oceny obiektywnej to dreptanie w miejscu w takt starej muzyki z pozdrowieniem Grajewiak.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.