Kraj

  • 1 komentarzy
  • 3665 wyświetleń

Skusiły go datki wiernych


Białostoccy policjanci otrzymali sygnał, że w jednym z miejscowych kościołów wierni wraz z proboszczem zauważyli młodego mężczyznę „majstrującego” przy skarbonce na datki. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po południu. Dodatkowo już od pewnego czasu podejrzewano, że właśnie tam ktoś systematycznie kradnie banknoty ze skarbonki. Przyłapany na gorącym uczynku sprawca znalazł się w pułapce, gdy wierni razem z proboszczem, zatrzaskując drzwi zamknęli go w środku.

 Powiadomieni o tym policjanci zatrzymali go w świątyni. Okazało się, że jest to notowany już w przeszłości za kradzieże 21-letni białostoczanin. Mundurowi odnaleźli przy nim wykonany z drutu specjalny przyrząd, służący do wyciągania pieniędzy i kilka banknotów. Mężczyzna przyznał się wyjaśniającym okoliczności zdarzenia funkcjonariuszom z IV białostockiego komisariatu, że z tej skarbonki od września podbierał gotówkę wielokrotnie. Straty z tego tytułu oszacowane zostały na kwotę nie niższą niż 300 zł. Policjanci ustalili również, że sprawca działał nie tylko w tej świątyni. Skusiła go również zawartość skarbonek i kościelne wota w Supraślu. Właśnie tam pod koniec września skradziona została ozdabiająca ołtarz, warta 5 tys. zł. biżuteria. Dwa tygodnie później sprawca włamał się do jednej ze skarbonek i bezskutecznie usiłował włamać się do drugiej. Tam jego łupem padło zaledwie kilkadziesiąt zł, a wyższe okazały się straty spowodowane przez sprawcę uszkodzeniami samych puszek i ich zamocowań.

Zatrzymany przez policjantów 21-latek usłyszał już 4 zarzuty dokonania kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania takiego przestępstwa. Wczoraj policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, która zadecydowała o zastosowaniu w stosunku do niego dozoru Policji. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

księdza za pedofilię się wywala z kościoła a chłopaka co ukradł parę groszy na kryminał na 10 lat haha . polska piękny kraj tylko władza to ku....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.