sobota, 25 czerwca 2022

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 1063 wyświetleń

Skopali opla na parkingu

6 sierpnia 2009
Pięciu sprawców odpowie za uszkodzenie samochodu. Nawet 5 lat może spędzić w więzieniu pięciu mężczyzn, którzy na osiedlowym parkingu skopali zaparkowanego opla calibra. Uszkodzenia jakie spowodowali to między innymi zbita przednia i boczna szyba oraz liczne wgniecenia karoserii. Straty wynoszą 1800 zł. Niestety krótka pamięć nie pozwalała sprawcom wytłumaczyć powodów swojego zachowania.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Ełku na ulicy Kościuszki. Pokrzywdzoną obudził hałas tłuczonego szkła. Gdy wyjrzała przez okno zobaczyła, że grupa mężczyzn kopie jej samochód. Jeden ze sprawców wszedł nawet na maskę auta, aby wybić przednia szybę. Kobieta krzyczała do mężczyzn, żeby przestali. Oni zareagowali jedynie wyzywając pokrzywdzoną wulgarnymi słowami. Właścicielka pojazdu zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Tam zobaczyli mężczyzn uciekających w stronę jeziora. Policjanci udali się za nimi w pościg. Po kilku minutach zatrzymali 18-letniego Pawła P. Badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Sprawcy swoim zachowaniem spowodowali straty w wysokości 1800zł. Uszkodzenia jakie spowodowali to między innymi zbita przednia i boczna szyba, lusterko oraz liczne wgniecenia karoserii.

Policjanci w toku wykonanych czynności ustalili już wszystkich sprawców tego przestępstwa.  18-letni Paweł P. i 19-letni Cezary M. usłyszeli już zarzuty uszkodzenia opla. Pozostali współsprawcy usłyszą zarzuty w najbliższym czasie. Wszystkim mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia
wolności.
KPP Ełk

Komentarze (2)

za 1800 zł to blacharki nie zrobi. Takim powinno się obcinać ręce

takich to tylko palami lac i do roboty gnac a za 1800 zl to ci mechanik powie ile bedzie naprawa kosztowala ...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.