poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12722 wyświetleń

Skazany zarządza mieniem ?

Czy Antoni Zakrzewski prezes firmy „Chatka” zajmującej administrowaniem nieruchomościami, który został skazany za fałszowanie dokumentacji dalej zarządza mieniem komunalnym ? Zdaniem naszego informatora tak właśnie się dzieje, mimo iż formalnie od nowego roku firmą zarządza licencjonowany doradca.  

Fałszował dokumenty

Pod koniec grudnia 2005 roku Sąd Rejonowy w Grajewie skazał prezesa „Chatki” na karę grzywny za fałszowanie dokumentacji. Wyrok uprawomocnił się ostatecznie w styczniu 2006 r. Prokuratura udowodniła, że Antoni Zakrzewski w okresie czasu 30.10.2002 do 05.02.2003 r. – wówczas zajmujący stanowisko prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Zgoda” podrabiał na protokołach podpis swojego zastępcy Aleksandra Wierzbickiego.       

Minister odebrał licencję

W listopadzie ub. r. zgodnie z art. 188 ust 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami minister budownictwa odebrała prezesowi „Chatki” zawodową licencję zarządcy nieruchomościami. Zdaniem naszych rozmówców prawomocny wyrok oraz odebranie licencji są wystarczającymi argumentami, aby wymówić „Chatce” administrowanie mieniem komunalnym miasta.

- Jak to możliwe, że ten człowiek zarządza publicznym mieniem. W dalszym ciągu decyzje wydawane są przez firmę zarejestrowaną na p. Zakrzewskiegomówi zbulwersowany mieszkaniec Grajewa.

”Wszystko zgodnie z prawem”

Antoni Zakrzewski odpiera zarzut, że jako skazany dalej zarządza publicznym mieniem, a chodzi m.in. o bloki na ul. Wojska Polskiego oraz os. Broniewskiego.

- Od nowego roku zatrudniłem p. Zbigniewa Dziwińskiego, licencjonowanego zarządcę nieruchomościami i to on wydaje wszystkie decyzję. Także wszystko jest zgodnie z prawem – uważa prezes „Chatki”. 

Zdaniem Bogdana Wojsławowicza, naczelnika wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta w Grajewie – miasto nie posiada umów z „Chatką” na administrowanie mienia komunalnego, ponieważ jesteśmy tyko jednym z właścicieli danej wspólnoty mieszkaniowej. Tylko jej członkowie mogą ewentualnie odwołać prezesa. Naczelnik przyznał jednak, że - zdecydowana większość członków wspólnot nie wie, że p. Zakrzewski był karany.

W najbliższym czasie UM chce o tym fakcie poinformować wszystkie zainteresowane strony.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (7)

oto Polska właśnie!

CO DO WYPOWIEDZI SAMEGO NACZELNIKA TO PROSZę NIE BRAć TEJ WYPOWIEDZI NA SERIO PRZECIEż TO KOLEDZY

jezeli taki naczelnik wie to powinien zasygnalizować taki fakt odpowiednim władzom

Skandal ! Dlaczego ten zatrważający fakt ukrywano przez tyle miesięcy przed opinią publiczną, a szczególnie przed lokatorami ? Znowu z nas robi się idiotów w biały dzień. Odwołać prezesa !!!

Pan naczelnik, to wszystko ma w ... .On umie tylko głośno krzyczeć, a niezadowolonych z jego decyzji lub decyzji Urzędu Miasta wysyłać "po sprawiedliwość" do sądu!

znam tego człowieka jest to człowiek uczciwy i jest w porządku ,piszą tylko o Panu tylko źli ludzie , życzę Panu wszystkiego dobrego i wytrzymałości. ZZZZZ

Co zrobił ADM z mieniem jak przebiegają remonty, i konserwacje ? to ADM doprowadził do takiej ruiny , dlaczego budynki Spółdzielni Mieszkaniowej tak się różnią od ADM-owskich?, przecież czynsze nie są niższe , a nawet wyższe , to konkurencja tak poczyna bo obawia się że jeszcze więcej zasobów przejdzie do Pana Zakrzewskiego.garjewianin

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.