sobota, 26 listopada 2022

Warto przeczytać

Silikonowa, papierowa czy stalowa forma do muffinek?

Muffinki to jedne z naszych ulubionych deserów. Nic dziwnego – są lekkie, smaczne, występują w wielu wersjach smakowych, mają idealny kształt. Zaletą tych ciast jest ich delikatność oraz wygląd. Nierzadko widzimy przygotowane z babeczek wielopiętrowe torty. To hit wesel i rodzinnych przyjęć. Dlatego, jeśli planujesz jakiekolwiek wypieki tego typu, zacznij od znalezienia idealnej formy. Do wyboru są silikonowe, papierowe oraz stalowe. Czym się charakteryzują? Które z nich warto wybrać?


Foremki aluminiowe i stalowe


To popularna kategoria produktów służących do wypiekania. Znajdziesz w niej nie tylko pojedyncze foremki na małe ciastka, ale też duże formy idealne do wypiekania np. bab wielkanocnych. Blachy są dostępne także w standardowym rozmiarze i prostokątnym kształcie. Te, które są przeznaczone do pieczenia babeczek mają charakterystyczne wgłębienia o różnych głębokościach i średnicach. W ten sposób można jednorazowo upiec od kilku do kilkunastu ciastek, zachowując je w idealnych proporcjach i powtarzalnych formach oraz kształtach.


Na pewno trzeba zwrócić uwagę na wytrzymałość tego typu form. Z powodzeniem będziesz korzystać z nich w kuchni wielokrotnie, w tworzeniu rozmaitych wypieków – nie tylko słodkich, ale też wytrawnych. Na pewno ograniczeniem może być to, że foremek aluminiowych nie należy myć w zmywarce. Blaszane naczynia są podatne na zarysowanie i wtedy nie powinny być już dłużej użytkowane. Trzeba zatem uważać z używaniem ostrych sztućców.


Modne i kolorowe foremki silikonowe


W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć foremek silikonowych, które w ostatnich latach cieszą się dużym zainteresowaniem cukierników amatorów. Nic dziwnego, posiadając takie akcesoria do robienia słodkich wypieków, można cieszyć się zarówno ich wyjątkowym smakiem i wyglądem, jak również estetyką podania.

Do największych zalet foremek silikonowych zaliczamy ich miękkość. Brak sztywnych i twardych elementów ułatwia przechowywanie akcesoriów, kiedy nie są użytkowane. Można z powodzeniem włożyć jedną foremkę w drugą i umieścić je w każdej szafce czy szufladzie. Mycie, podobnie jak przy formach aluminiowych i stalowych jest możliwe metodą ręczną. Trzeba też uważać na to, z jakiego silikonu wykonane są akcesoria. Zakupy rób w zaufanych sklepach, które oferują certyfikowane wyroby nadające się do kontaktu z żywnością, niepodatne na farbowanie czy niszczenie.


A może babeczki z foremek papierowych?


Jeżeli chcesz kupić foremki do babeczek, które będą ładne i tanie, to rozważ te wykonane z papieru. Na pewno zainteresuje Cię fakt, że są jednorazowe i łatwe w utylizacji, co pozwoli wygodnie pozbyć się ich po zrobieniu wypieków. To dobra opcja, gdy za każdym razem chcesz w inny sposób prezentować swoje słodkie wypieki i serwować je w nietuzinowej wersji. Zapewnią Ci to papierowe papilotki – monochromatyczne lub kolorowe, w kropki, kratę i inne wzorki.


Zarówno wypieki w foremkach papierowych i silikonowych nie wymagają smarowania ścianek tłuszczem, co czyni wypieki bardziej dietetycznymi.

 

piątek, 25 listopada 2022

Idealne perfumy dla każdego mężczyzny

środa, 23 listopada 2022

Regeneracja turbosprężarek

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.