piątek, 1 marca 2024

Kultura i rozrywka

  • 12 komentarzy
  • 10686 wyświetleń

Sienkiewiczowskie Grajewo

W Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie 30 listopada br. odbyło się nietypowe spotkanie kilku społeczności szkół z regionu. Zebranie w jednym miejscu takiego grona to integracja wokół patrona placówek - Henryka Sienkiewicza w roku 160. rocznicy urodzin i 90. rocznicy śmierci mistrza pióra.

Katarzyna Poniatowska i Damian Maciorowski z SP 4 powitali swoich kolegów z SP nr 3 w Ełku, SP nr 2 z Kolna, SP nr 2 z Pisza, SP w Rajgrodzie oraz SP z Wąsosza. Szkoły sienkiewiczowskie prezentowały na scenie swoje osiągnięcia co pozwoliło, jak planowali organizatorzy, na bliższe poznanie dorobku, wymianę doświadczeń i przeżywanie pozytywnych emocji.

Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Dwójka z Pisza przed przyjazdem dowiedziała się że otrzymała tytuł Szkoły Przyjaznej Środowisku. Występy ełckiej podstawówki przeplatane były okrzykiem: “Dobrze w jedynce, dobrze i w dwójce, ale najlepiej jest w naszej trójce !” Kolno pojawiło się z utytułowanymi zawodnikami karate Fudokan, którzy zdobyli medale m.in. na Mistrzostwach Polski. Pokaz tego stylu karate wykonany przez podopiecznych Zbigniewa Urbańskiego wzbudził duży entuzjazm publiczności. Były przedstawienia, pieśni, wiersze, piękne stroje. Dzieci i ich opiekunowie dali z siebie wszystko – dziękowali sobie wzajemnie gorącymi oklaskami.

W drugiej części imprezy z aktorami z “twierdzy Czwórką zwaną” można było “udać się” do dawnych czasów. Gospodarze przygotowali pouczającą i wzruszającą część artystyczną “H. Sienkiewicz – hetman dusz polskich”. Na scenie pojawiły się jak prawdziwe postacie z książek Sienkiewicza. Janko Muzykant przy dźwiękach “prawdziwych skrzypiec”, których bardzo pragnął, Staś i Nel prosto z dalekiej podróży i Danuśka ze śpiewem na ustach spadająca z ławeczki w ramiona Zbyszka.

Zostali nagrodzeni laureaci zorganizowanych wcześniej konkursu wiedzowego i plastycznego. Na zakończenie uroczystości Elżbieta Zubrycka – wiceprezes Podlaskiego Towarzystwa Sienkiewiczowskiego przekazała drzewko dębu sienkiewiczowskiego, które zostanie zasadzone na placu szkolnym.

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

Komentarze (12)

dodajcie zdjecia
!!!

dajcie zdjec !!!!kiedy to bezie w tv

czy bedzie wiecej zdjec?

ta piąta pani od lewej ona jest z ełku jak bylismy w tamtymj roku na MP szkół sienkiewiczowskich ona byla

Bardzo wartościowe spotkanie uczniów i dorosłych!
Pochwalam i dalszych podobnych działańz wiązanych nie tylko z Sienkiewiczem.

Było zajebiście :)

ja tu jestem spiewalam w chorku pani dawid bylo naprawde fajnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:P:P:P:P:P:P:D

ja tam bylem i wino pilem hahahahahah

ja bylem w grajewie i podnieta mnie ciacha a ta szkola to ma ogromna sale gimnastyczna w elku jest 2 razy wieksza hahahahaha :):d:D:)

Ja tez byłam na tym spotkaniu,,,i była strasznie fajnie Poozdrawiam wszystkcih uczestników

Dobrze w jedynce dobrze i w trójce ale najlepiej jest w naszym wasoszu!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.