czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 3514 wyświetleń

Segregacja odpadów na cmentarzu

Burmistrz Miasta Grajewo informuje, że na terenie cmentarza komunalnego w Grajewie zostały ustawione pojemniki do segregacji odpadów komunalnych.

Obowiązek segregacji wynika z zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i dotyczy wszystkich nieruchomości, tak zamieszkałych, jak i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne.


Pojemniki są przeznaczone do selektywnego zbierania odpadów takich jak:

  • tworzywa sztuczne (folie, plastikowe i metalowe elementy zniczy, elementy wieńców z tworzyw sztucznych, doniczki z tworzyw sztucznych bez ziemi);
  • szkło (znicze szklane bez zawartości, słoiki, wazony, butelki);
  • odpady biodegradowalne (trawa i liście, drobne gałęzie, kwiaty naturalne, wieńce naturalne bez sztucznych elementów);
  • odpady zmieszane (znicze i wkłady z zawartością, doniczki ceramiczne, wieńce i kwiaty trwale złączone z tworzywami sztucznymi).

Są one zlokalizowane w pobliżu wyjść z cmentarza w kierunku ul. Pułaskiego oraz w kierunku Domu Pogrzebowego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.


Wszystkie osoby korzystające z przestrzeni cmentarza komunalnego prosimy o stosowanie się do zasad segregacji, które doskonale już wszyscy znamy i od lat stosujemy w swoich domach, segregując odpady do kolorowych worków w zabudowie jednorodzinnej, czy też do pojemników ustawionych w pobliżu bloków mieszkalnych.


Zadbajmy wspólnie o czystość i porządek w tej, jakże ważnej dla każdego mieszkańca Grajewa przestrzeni, którą obdarzamy specjalną troską, tak jak obdarzamy nią groby wszystkich naszych bliskich.

 

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (9)

I bardzo mądry pomysł. Który już dawno powinien być wprowadzony.

Kwiatki suche z ziemią z doniczek wywalane są pod parkan od strony cmentarza bo ciężko wynieść a nie mowa o prowadzaniu psów na smyczy i bez gdzie jest całkowity zakaz wprowadzania są tabliczki

To aż burmistrz musi takimi sprawami się zajmować jak ogłoszenie o postawienie koszy na śmieci. Nie ma już w tym mieście osoby która mogłaby się tym zająć.

Na cmentarzu komunalnym jest super porządek ., jest czysty zadbany a to za wdzięczać dla obsługi tych Panów którzy tam pracują i my jako odwiedzający swoich bliskich też o to zadbajmy obowiązkowo sortować odpady a nie wyżucac w różek za siadkie , bo tak wygodnie i blisko . Pozdrawiam całą obsługie PUK

W końcu. Szkoda,że nie we wszystkich miejscach gdzie stoją obecnie kontenery. Dla mnie to nie problem przejść dalej i segregować, ale dla starszych ludzi jest trudniej. No ale dobre i to. Coś się dzieje.

Plastiki się dobrze palą.

Obawiam się że dla niektórych osób to jest zbyt skomplikowane.

I tak każdy wyrzuca jak chce bo nie ma osoby do pilnowania tego. Wiem coś o tym jakiś czas temu ludzie sami sprzątali wokół pomnika bo ludzie wyrzucali śmieci w okół pomnika a osoba odpowiedzialna za to stwierdziła że to nie w jego interesie

No to teraz trzeba mosic po kilka toreb i sortowac. A co jesli starsza osoba i jeszcze przy lasce ma zrobic,z kad ma wziac dodatkowa pare rak.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.