W 2023 roku polski odcinek szlaku transportowego Via Baltica wydłuży się o kolejne blisko 50 km w ciągu drogi ekspresowej S61. Do ruchu oddany będzie ostatni odcinek S61 w woj. warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Na odcinku S61 Ełk – Kalinowo prace są już na finiszu. Na oddanie tego fragmentu czekają kierowcy, którzy obecnie muszą przejeżdżać przez Ełk.
W tym roku planowane jest otwarcie dwóch odcinków drogi ekspresowej S61:
S61 Ełk Południe - Kalinowo (22,9 km) – woj. warmińsko-mazurskie (ma być oddana jeszcze przed wakacjami)
S61 Podborze - Śniadowo (19,5 km) – woj. mazowieckie.
Przejezdny ma być także fragment S61 Łomża Zachód - Łomża Południe. Budowa 7,2 km odcinka zakończyła się w ubiegłym roku, jednak zostanie on dopuszczony do ruchu dopiero po wybudowaniu węzła Łomża Zachód. Pozostała część obwodnicy Łomży nadal pozostanie w budowie.
fot. GDDKiA
niedziela, 27 kwietnia 2025
sobota, 26 kwietnia 2025
kiedy w tym roku ??
że w tym roku planowane jest otwarcie to wszyscy wiemy, jak już piszecie to precyzyjnie który miesiąc lub dzień a nie kacapoły
W kwietniu podaje gdkia
Czerwiec...
Otwarcie nastąpi wtedy, no właśnie kiedy? Nie wiecie? A no wtedy jak partia znajdzie czas na to najlepszy. Najszybciej ze dwa miesiące przedwyborami.
Nie Kalinowo takiego węzła nie ma tylko Ełk Południe-Wysokie
Koniec lipca.
Czyli na jesień może pojedziemy...