Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10875 wyświetleń

"Rzeka historii"

W Urzędzie Miasta Grajewo 21 stycznia 2013 r. odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Miast i Gmin "Rzeka historii". W spotkaniu założycielskim wzięli udział przedstawiciele gmin do Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.


Przypomnijmy, że gminami założycielskimi Stowarzyszenia Miast i Gmin "Rzeka historii" są: Miasto Grajewo, Gmina Grajewo, Gmina Rajgród, Gmina Prostki oraz Gmina Radziłów. Na spotkaniu powołano Stowarzyszenie, uchwalono jego statut, powołano komitet założycielski oraz wybrano władze: Zarząd Stowarzyszenia i Komisję Rewizyjną. W skład zarządu wchodzą: Adam Kiełczewski – Burmistrz Miasta Grajewo, Bożena Bagan - Wójt Gminy Prostki, Stanisław Szleter - Wójt Gminy Grajewo, Czesław Karpiński - Burmistrz Miasta Rajgród i Robert Ziemkiewicz - Wójt Gminy Radziłów.

 

Celem Stowarzyszenia Miast i Gmin "Rzeka historii" jest między innymi wspieranie rozwoju turystyki poprzez rozwój infrastruktury turystycznej, budowanie sieci informacji turystycznej, tworzenie wspólnej marki oraz produktu miast i gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu. W zamierzeniu jest również promocja walorów przyrodniczych i krajobrazowych terenów miast i gmin należących do Stowarzyszenia.

 

Stowarzyszenie Miast i Gmin "Rzeka historii" jest kontynuacją projektu "Rzeka historii", którego przedmiotem jest utworzenie wspólnej oferty turystycznej wykorzystującej walory położonych w sąsiedztwie krain. Pierwszym przedsięwzięciem Stowarzyszenia jest aplikowanie gmin w konkursie dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Termin składania wniosków to 1 lutego 2013 r. - GRAJEWO.PL

Komentarze (1)

Jestem ciekaw jak to wykorzysta Rajgród. Zważywszy położenie geograficzne, powinny władze to wykorzystać, aby przyciągnąć turystów i zainteresować je ziemią Rajgrodzką.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.