Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 3016 wyświetleń

Rząd dopłaci do węgla. Nie wszyscy w to wierzą

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zagwarantuje cenę tony węgla w wysokości 996 zł, czyli tyle ile wyniosła średnia w ubiegłym roku według GUS - poinformowała po wtorkowym posiedzeniu rządu minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

 

Minister powiedziała też, że programem wsparcia zostaną objęci odbiorcy indywidualni, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które używają węgiel do ogrzewania.

 

Jak podano na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rząd przeznaczy na pomoc dla indywidualnych odbiorców węgla 3 mld zł, a maksymalna wysokość rekompensaty za sprzedaż 1 tony paliwa stałego wyniesie 750 zł brutto.

Limit na zakup z dopłatą będzie obejmował 3 tony na dom.

 

 

fot. 20.06.2022 (województwo warmińsko-mazurskie)

Komentarze (26)

Dobra, niech ktoś to wytłumaczy. Węgiel na składach kosztuje 3 tys./tona, rząd dopłaci maksymalnie 750 zł/tonę a ja zapłacę 996 zł/tonę. Więc kto dopłaci te 1254 zł? Właściciel składu? Wójt? Burmistrz? Sąsiad? Kościół?

Socjaliści drukowali puste pieniądze, rozdawali( i dalej to robią )świadczenia socjalne, co doprowadziło do wzrostu cen( nadwyżka pieniądza w stosunku do ilości dóbr i towarów dostępnych na rynku). Teraz ci socjaliści bohatersko walczą z inflacją podejmując działania, które ją nakręcają.

Ja ,Ty i inni pracujący ????. Ci co palą innym opałem też mają drogo i jeszcze muszą dopłacić dla tych co palą węglem. Chory kraj

Całe grajewo i okolice trzy tysiące za tonę o czym ty bredzisz?

Na kościół to Ty nie licz mój drogi.

To nie rząd dopłaci, tylko Ty i reszta podatników.

Podatnicy dopłacą a nie rząd. Rząd nie ma pieniędzy.

Jak rząd mówi, że do czegoś Ci dopłaci to znaczy, że szykuje Sobie dodatkowe źródło defraudacji Twoich pieniędzy.

Ludzie otwórzmy oczy cale rozdawnictwo trzeba teraz jakos nadrobić. 500+ teraz dopłaty do węgla kto za to zapłaci?? Obywatele, rząd nigdy nie miał i nie będzie miał swoich pieniędzy!!! Ropa w Polsce jest tylko 1.40 zł tańsza niż w Niemczech a w zarobkach różnica 3x albo nawet 4x

A ja wam sprzedam po 2tys

Szkoda, że PO nie rządzi w tych czasach. Szybko sprawę by załatwili, Elżbieta Bieńkowska by wyszła i powiedziała "sorry taki mamy klimat" radźcie sobie sami, na całym świecie jest kryzys to co my możemy. Super minister finansów Vicent Rostowski by dodał że "pieniędzy nie ma i nie będzie" na jakieś dopłaty na węgiel. A guru wszystkich lemingów niejaki Donald Tusk by powiedział, że "gdyby rząd miał guziki na jednym byłoby napisane niskie ceny żywności, a na drugim wysokie, to ja bym nic innego nie robił tylko naciskałbym ten guzik niskie ceny. Tylko takich guzików nie ma" - wypowiedź Tuska z 2011 roku. Tak kochani sprawę by załatwił wasz guru z wysokimi cenami czy to na żywność, paliwo lub węgiel. Warto czasami się cofnąć i przypomnieć rządy nieudaczników z PO żeby później drugi raz tego samego błędu nie popełnić i z powrotem nie dopuścić ich do władzy.

PWPW dodrukuje parę ton banknotów i będzie kasa. Jak zwykle. Zamiast zlikwidować te wszystkie dotacje dla kopalni to dalej brną "bo im się te pieniądze należą"...

Do węgla doplacą a do drzewa nie? Drzewo też jest drogie

A ja wiem gdzie w Grajewie jest po 2

Ja nie płacę i mi grzeją

Jak rząd mówi, że bierze, to bierze! A jak rząd mówi, że daje, to mówi...

Będą dopłacać tylko swoim wyborcom , platfusom zostanie grzanie się w blasku "słońca Peru "

Rambo! Bambo a co siedzisz w kryminale?

Do kopalni dopłacamy bo biedne, teraz będziemy dopłacać dla handlujących węglem, czy jest w Polsce dziedzina do której nie dopłacamy?

Tak teraz ludzie przy "stołkach" handlujacy będą mieli gwarantowana kasę. Nakręcili sztucznie ceny węgla w polszy.
Niemcy i inne kraje sąsiadujące stwierdzili że będą węglem opalać elektrownie. A u nas zaciskają coraz bardziej pętlę opłaty klimatyczne, co2 i niewiadomo co jeszcze. Miała powstać elektrownia węglowa już fundamenty były to się gazu zachciało. Niemcy w tym czasie 2pobudowali, no ale gdzieś ten węgiel trzeba sprzedać.
Lepsza zmiana brawo.

Tusk nam dopłaci tyle bierze

Owoce walki o klimat,Ideologów z Brukseli, ich miejsce na emeryturze.,. Socjalnej, mentalnie to są ci sami ludzie co budowali komunizm.

Nad cenami węgla płaczą ci sami co wcześniej byli za realizacją wyroku pani sędzi z portugali z Trybunału w sprawie zamknięcia kopalni Turów !

Pa z wozkiem i chrustem, pisowska rzeczwistosc !

Wolę prawdę, że pieniędzy w budżecie nie ma i trzeba przeczekać ciężkie czasy niż obłudę i kłamstwo, że są, że wstaliśmy z kolan, a inni od nas się uczą. Polityka polegająca na robieniu długów i rozdawaniu pieniędzy to przepis na katastrofę. Spróbuj tak poprowadzić swoje prywatne finanse - pobierz kredyty gdzie się da i rozdaj bliskim, żeby cię polubili!!!

Pompa ciepła i fotowoltaika rozwiązuje wszystkie problemy. Mam te urządzenia i jest super. Nie interesuje mnie węgiel, pellet, czy koszt prądu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.