niedziela, 17 października 2021

Kraj

  • 8 komentarzy
  • 2768 wyświetleń

Ryby muszą być policzone

Ryby muszą być policzone
Wybierając się na ryby, oprócz wędki należy wziąć długopis, wagę i miarkę, bowiem każdą złowioną rybę trzeba zmierzyć, zważyć i wpisać do rejestru. Za brak dokumentacji grozi nawet 500 zł kary – informuje „Metro”.

Amatorsko w Polsce łowi ryby 1, 2 mln osób. Polski Związek Wędkarski chce wiedzieć, ile ryb jakiego gatunku jest wyławianych, by nie szkodzić przyrodzie. Rejestr obowiązuje tylko, gdy zdecyduje o tym okręg PZW, do którego należą wędkarze.

Ryby muszą być policzone, zważone i zmierzone. I to na miejscu, bo prowadzenie rejestru sprawdzają na wodzie strażnicy z Państwowej Straży Rybackiej i policja. Jeśli w siatce ryb jest więcej niż w notatkach, wędkarz może zostać ukarany. Łowiący muszą pamiętać też, że obowiązują limity, np. w ciągu jednego dnia złowić można tylko dwa szczupaki. Każdemu następnemu trzeba zwrócić wolność. Ryby wypuszczane z powrotem do wody nie są spisywane.

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (8)

niedługo jadąc na ryby trzeba bedzie wynajmować sekretarkę.

w tym kraju to nawet ryb spokojnie połowićnie dadzą tylko jeszcze trzeba sprawozdania pisać

Zaproszę "pana" z PZW na łódkę i niech sobie liczy ryby a jak nie będzie miejsca to mam dętkę od roweru...

robaki i kukurydzę też trzeba liczyć i wpisywać.

a co jeśli mam staw i w nim se złapię kilkanaście rybek a staw jest niedaleko od jeziora złapie mnie straż i co ryby nie powiedzą gdzie mieszkały :) a ja mam po d....

Czy muszę wpisać ile zanęty dałam,no bo rybki może się przejedzą i potrzebny będzie lekarz....kardiolog?
Czy nie lepiej zająć się opieką nad rodzinami biednymi i to im pomagać?Lepiej zważyć i zmierzyć dzieci ,może są niedożywione,chore,mają za mało witamin.
A tu taki absurdalny nonsens....ważyć ,liczyć i mierzyć rybki
Polacy nie bądźmy głupi i nie naśladujmy tych z UE którzy wymyślają takie bzdury że banan za mało zakręcony,że ślimak to ryba.
ZCy Francuzi mogą zjeść dziennie tylko 2 ślimaki ,no bo ślimak też ryba

niestety teraz zaczna sie absurdy dzis rejestr jutro bedzie mozna lapac tylko 5 godzin dziennie polsko co sie z toba dzieje

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.