poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Ruszyło wiosenne łatanie dziur

Ruszyło wiosenne łatanie dziur

Nie trudno dostrzec, że zima przyniosła ogromne, "dziurawe” szkody na użytkowanych przez mieszkańców drogach. Stanowią one duże utrudnienie przede wszystkim dla kierowców
.

16 marca 2011 r. rozpoczęto w Grajewie kolejną akcję remontową. Działanie takie ma miejsce już kolejny raz w bieżącym roku. Naprawy prowadzono w styczniu i lutym.

Po odbytym przeglądzie ulic w mieście, przystąpiono do działania. Rozpoczęto od załatania dużych dziur, które stanowią największe zagrożenie. Następnie  poprawiane będą miejsca, gdzie ubytki  w nawierzchni są mniejsze i płytsze. Ważne jest, by szybko wyeliminować niebezpieczeństwo. W wielu miejscach działania są doraźne, jednak zanim znajdą się środki na bardziej kompleksowe inwestycje, trzeba je prowadzić. Wykonawca został wyłoniony w drodze przetargu, zapłatę otrzyma ze środków budżetu miasta.


Należy przypomnieć, że za naprawy na drogach np. krajowych (nawet, jeśli położone są na terenie miasta) odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Są jeszcze drogi powiatowe i gminne, na takich miasto również nie może prowadzić prac.


e-Grajewo.pl

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.