poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10704 wyświetleń

Ruszyli w Krainę Edukolandii

Szkoła Podstawowa w Szczuczynie realizuje kolejny projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W czerwcu 2007 r. placówka otrzymała nowe komputery do pracowni komputerowej w ramach projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie rozpoczęli naukę na 10 nowych zestawach komputerowych. Korzystają też z nowoczesnego skanera i sieciowej drukarki laserowej. Mają szybki dostęp do Internetu. Nauczyciele w swojej pracy dydaktycznej mogą korzystać z pozyskanego w tym projekcie komputera przenośnego i wideoprojektora.

Z dniem 1 czerwca Szkoła Podstawowa w Szczuczynie przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego ,,Ruszamy w Krainę Edukolandii”, który to program jest wdrażany w ramach projektu ,,AKTYWNA SZKOŁA” przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
      Celem projektu jest zmniejszenie dysproporcji edukacyjnych pomiędzy wsią a miastem w województwie podlaskim i zapewnienie uczniom możliwość wyrównywania szans edukacyjnych, rozwoju aktywności.
       Projekt ,,Ruszamy w Krainę Edukolandii” ma na celu zagospodarowanie czasu wolnego od nauki 304 uczniom (80% uczniów szkoły, w tym 31% uczniów dojeżdżających) Szkoły Podstawowej w Szczuczynie. Od 1.06.2007r. do 12.01.2007r. organizowane są stałe, atrakcyjne i różnorodne formy pracy wychowawczej w trzy kolejne soboty miesiąca od 10.00 do 14.00. Co miesiąc dzieci wybierają się w ,,podróż” po krainach Edukolandii takich jak: Kraina Relaksu, Kraina Wakacyjna, Kraina Turystyczna, Kraina Przyrodniczo-Ekologiczna, Kraina Europolandii, Kraina Książki, Kraina Uczuć, Kraina Bezpieczeństwa, Kraina Wyobraźni, Kraina Muzyki i Tańca. Podczas podróży po każdej z tych krain uczniowie uczestniczą w różnorodnych, prowadzonych niekonwencjonalnymi metodami i nie pozbawionymi innowacji metodycznych zajęciach z elementami ,,wizyt” w: Królestwie Ortografii, Królestwie Matematyki i Królestwie Sprawności. Podsumowaniem comiesięcznych działań jest trzecie spotkanie każdego miesiąca. Zajęcia w tym dniu mają charakter spotkań otwartych, zabaw integracyjnych, festynów, w których bierze udział 100% uczniów objętych projektem. Jednocześnie podczas tych spotkań organizowane są wycieczki autokarowe do teatru, kina, muzeum oraz wycieczki rowerowe.    
 
Nauczyciele prowadzą zajęcia na zasadach wolontariatu.

Komentarze (1)

rzeba sie napracowac

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.