Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 6525 wyświetleń

Ruszyła budowa ścieżki na ul. Piłsudskiego

Jeszcze w tym roku w ciągu ul. J. Piłsudskiego w Grajewie (DK61) powstaną nowe chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa o łącznej długości 1340 m.

Zadanie jest realizowane w systemie Projektuj i buduj. Wykonawca - miejscowa firma - po sporządzeniu projektu, uzyskaniu wymaganych prawem decyzji, uzgodnień i  przygotowaniu terenu przystąpi do prac budowlanych.


- Po prawej stronie ulicy powstanie 300-metrowy chodnik i 400-metrowa ścieżka pieszo-rowerowa (od stadionu do ul. Braci Świackich), natomiast po lewej stronie zostanie położony chodnik o długości 640 metrów - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku.


Omawiana inwestycja obejmuje także budowę kanału deszczowego z podłączeniem do istniejącego kolektora deszczowego, co zapewni skuteczne odwodnienie pasa drogowego DK61 na tym odcinku. Pojawią się też nowe przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem i azylami oraz oznakowanie pionowe i poziome. 
Inwestycja kosztować będzie około 3,5 mln zł. Finansowana jest w ramach przyjętego w lutym br. Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.

 

zobacz:
- Piłsudskiego przed odbiorem

- Rondo na Piłsudskiego?

piątek, 26 listopada 2021

Konkurs "Inwestycja z perspektywą"

Komentarze (13)

Te płytki betonowe na chodnikach to jakaś tragedia... albo 3 sort z odrzutu albo za słaby beton. Sypią się a niedawno były kładzione...

Dlaczego nie łączą się z Popowem....

Dlatego że miasto to ma dotację z urzędu miasta a Popowo z ma dotację z gminy i taka jest w tym różnica

Obserwator co Ty p......sz miasto tu nic nie zrobiło, /.To tylko i wyłącznie zasługa Posła i Starosty

Cpn należy do grajewa

wycinka drzew na pewno pomoże w tym przedsięwzięciu... JESTESCIE ZALOSNI

To może przy okazji wodociąg i kanalizację bo mieszkańcy nie mogą władz miasta się doprosić /

A potem wiadukt, tunel i półtunel. Permanentny remont będzie.

No i dobrze. Trochę tu, trochę tam, po kawałku ale do przodu. Kiedyś na pewno będzie możliwość to wszystko połapać/połączyć w jeden ciąg.

Sugestia do projektantów: jak jest przeskok takiej ścieżki przez jezdnię, to róbcie też przejazdy dla rowerów. Bo w tej chwili w wielu miejscach w Grajewie wygląda to tak, że jest ciąg rowerowo-pieszy, jest przeskok przez jezdnie, jest przejście dla pieszych ale dla rowerów już nie ma przejazdu. Trochę wyobraźni państwo projektanci.

projektantowi ciężko było ominąć te drzewa. Takie drzewo rośnie kilkadziesiąt lat, oczyszcza ze spalin otoczenie, a projektant jednym przyłożeniem linijki pościnał te piękne jeszcze młode drzewa. Będziemy mieli zamiast zieleni betonozę woda z opadów nie będzie miała gdzie wsiąkać w grunt i spłynie szybko, coraz szybciej do rzeki.

Obserwator to pierdzieli aby pierdzielic, nic dziwnego że niema kolegów, każdy kto go pozna to nie chce mieć z nim do czynienia - prawda Robert??????

Do obserwator : tylko problem w tym, że główna droga w Popowie nie jest droga gminna .

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.