niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 1811 wyświetleń

Ruszył nabór do dobrowolnej służby wojskowej

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona przełomowym dokumentem dla obronności RP i polskich sił zbrojnych – ustawą o obronie Ojczyzny.

 

Ustawa zawiera  dostosowany do współczesnych wyzwań całokształt prawa wojskowego oraz proponuje  mechanizmy finansowania jego modernizacji, jak również wskazuje model do osiągnięcia 300 tys. żołnierzy w polskich siłach zbrojnych (250 tys. w jednostkach operacyjnych oraz 50 tys. terytorialsów).

 

Nowy rodzaj służby będzie skutecznym mechanizmem zwiększania liczebności Wojska Polskiego oraz budowania jego rezerw.

 

 

Komentarze (4)

Fajnie... 4500 zł miesięcznie. Gdzie żołnierz zawodowy posiadający wiedzę i doświadczenie zarabia poniżej 4 tys zł.

Duża liczba żołnierzy to chyba na wzór Rosji. Ilością ludzi w wojsku wojny nie wygra się. Potrzebny jest nowoczesny sprzęt. Wpierw zatem trzeba kupować sprzęt, a nie marnować pieniądze na nieuzbrojonych żołnierzy.

Andrzej co tobie po sprzęcie jak nie będzie komu go obsługiwać

A czy nie byłoby lepiej, gdyby nie było chętnych do zabijania?. Przecież tak czy siak , wcześniej czy później będziesz zabijać. Czyli będziesz zabójcą , chociaż w majestacie prawa nazwą Cię bohaterem i obrońcą ojczyzny. Może czas zacząć myśleć , do czego służy wojsko , przemysł zbrojenowy i cała ta otoczka.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.