niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

Rusza budowa gminnego przedszkola w Prostkach

17 maja br. została podpisana umowa na budowę nowego przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu w Prostkach. 

 

Nowoczesny obiekt powstanie w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej przy ulicy Szkolnej. Plan zakłada budowę wolnostojącego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu bezpośrednio przylegającego. W ramach prac powstanie parterowy budynek z poddaszem użytkowym o powierzchni zabudowy ok. 600 m2, w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych, pozbawiony barier architektonicznych. 

 

W ramach inwestycji zaplanowano także zagospodarowanie terenu wokół - powstanie parking na ok. 20 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w tym 2 stanowiska dla osób niepełnosprawnych, utwardzone dojścia i dojazd, plac zabaw. Miejsce zostanie ogrodzone i oświetlone.

 

Na realizację zadania samorząd pozyskał ponad 5 mln zł dofinansowania. Termin zakończenia inwestycji upływa w październiku 2023 r. Docelowo planowane jest tam też utworzenie oddziału żłobkowego.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.