Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 4769 wyświetleń

Rozpoczyna się sezon grzewczy

SMLW w Grajewie rozpoczęła sezon grzewczy Mieszkańcy os. Południe mogą już rozkoszować się ciepłem płynącym z kaloryferów.

 

Sezony grzewcze stają się coraz dłuższe. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe uruchamiają ogrzewanie już we wrześniu, bo chociaż dni bywają jeszcze ciepłe, to noce są już zdecydowanie chłodne. Jeśli jednak sezon grzewczy 2022 rozpocznie się wcześnie, boleśnie odczujemy to w naszych portfelach.

 

Ewentualne przecieki występujące w sieci należy zgłaszać do Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowa w Grajewie.

 

 

Do wszystkich podlaskich samorządów przekazano już część pieniędzy na wypłatę dodatków węglowych - informuje rzeczniczka wojewody podlaskiego Anna Dzierszko. To ponad 63 proc. kwoty potrzebnej do wypłaty dodatków, o które mieszkańcy złożyli wnioski w sierpniu i wrześniu.

poniedziałek, 3 października 2022

13 tysięcy papierosów bez akcyzy

niedziela, 2 października 2022

Grajewo. Tabletki z jodem trafiły do straży

Komentarze (16)

Mieliście kilka lat żeby się niedawac ,ale wy wolicie zakręcić grzejnik i marznąć, a potem a ja mam zwrot.ja chodzę w ubraniach letnich,a wy w swetrach.Plac jak głupi jestes.ja dopłacę grosze a wy zabulicie.

Wszystko jest Ok ale prosze pozakrecac kaloryfery na klatkach bo stanowczo bedziemy miec duze doplaty , drzwi sa czesto otwarte a kaloryfer swiat ogrzewac bedzie powinnismy my sami jako mieszkancy danej klatki o to zadbac uwazam ze w polowie listopada dopiero powinnismy odkrecic cieplo na klatce i spoldzielnia powinna pozakrecac kaloryfery w pralniach i suszarniach gdzie one sa nieutralne przesto sa duze doplaty

Niech mieszkańcy os. Południe nie zapominają, czym potem będą się rozkoszować, na pewno cieplej im się zrobi po otrzymaniu rachunku, niż przy grzejniku

Czy wiadomo jak z 500zl na ogrzewanie. Bo rząd wprowadził dofinansowanie że spółdzielnie i wspólnoty mają dostać a podwyżka max 40%.A my płacimy na ogrzewanie cały rok.

Już podnieśli o 40%a w styczniu następne 40% więc z czego się tutaj cieszyć?Dostali dofinansowanie a z nas i tak zedrą

pewnie,pozakręcać wszędzie i kisić w suszarni pranie to dopiero cymes i życie w XXI wieku.A kaloryfer na klatce jest po to,żeby grzał a drzwi są po to,żeby je zamykać

A są jeszcze bloki z kaloryferami na klatkach? Bo w naszych "4...." na Południu już dawno powycinali rurki z ciepłem na klatce.

krzych czy grzejnniki grzeja tylko dla mieszkancow tego osiedla .

Mało tego u nas jak zwykle ogrzewanie włączone na klatce grzejnik grzeje ale okno na klatce otwarte cały czas.Przy dopłatach proponuje obciążyć kosztami jak się wietrzy to może i trzeba pamiętać żeby zamknąć.A wystarczy teraz jak powietrze wpada przez drzwi wejściowe.Jaki sens ma otwieranie okna na klatce jak się idzie do domu ,czy coś pomoże te wietrzenie przecież nie siedzi na klatce .

To jest żenujące jak jesteśmy rozliczani z tego ciepła. 60 % płacimy kosztów stałych . 40 %natomiast jest rozliczane na podzielniki . Strasznie to jest słabe. Przecież koszty stałe to tylko łazienki i klatki schodowe. Nie wiem jak jest w innych blokach ale w moim kaloryfery na klatce zostały wycięte i zostało naprawdę niewiele. Może z 5 żeberek. Koszty stałe to maksimum 20%. Na początku jak zostały wprowadzone podzielniki koszty stałe wynosiły 40 % a w kuchniach nie było podzielników . Można było? Na czyją prośbę zmieniono nie wiem. Ale wniosek jest prosty grzejesz mniej to i tak musisz zapłacić 60 % tego co inni nagrzali .

Niektórzy wykupili pralnie i suszarnie , jak jest to naliczane?

Ludzie a co będzie jak mrozy przyjdą kto to słyszał teraz grzać

W Grajewie będzie ciepło bo władza to PiSowcy. Zadbają o elektorat. W Ełku mają przesrane - będzie zimno i ciemno.

do lokator czytaj ze zrozumieniem , tam pusze suszarnie i pralnie sa nie czynne tam stoja stare meble lub rowery , i mowa jest o tym,, msciwy czlowieku

Dlaczego widzicie tylko siebie?
nie potrzebne wam ogrzewanie to pozakrecajcie grzejniki ...
Mam małe dzieci, które trzeba kąpać i mi potrzebne jest ciepło. Nie ubiorę dziecka w korzuch żeby było mu ciepło...
Wolę zapłacić za ogrzewanie niż biegać po lekarzach i zostawiać kasę w aptekach.

Zgadzam się, kto nie chce niech się nie grzeje, też mam malutkie dziecko i musialam kąpać co 3 dzień bo nawet w łazience zimno. Jak ktoś nie chce to niech nie odkręca. A przy okazji to można na klatkach poza krecac grzejniki bo mieszkańcy nie mogą sami gdyż grzejnik pozbawiony jest pokrętła. Także ukłon w str smlw pozakrecajcie grzejniki na klatkach lub zamontuje pokrętło to samo to zrobimy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.