czwartek, 7 lipca 2022

Sport

  • 7 komentarzy
  • 4722 wyświetleń

Rozmowa z założycielem Akademii Małego Piłkarza

Daniel Tuzinowski urodzony w Grajewie w roku 1987. Założyciel Akademii Małego Piłkarza, instruktor, inicjator powstania drużyny piłkarskiej Futsal MOSiR Grajewo, były piłkarz Warmii Grajewo. Prywatnie mąż i ojciec. W rozmowie z e-Grajewo ujawnia kulisy powstania i pracy w piłkarskich grupach. 


Za powstaniem każdej drużyny nigdy nie stoi jedna osoba. Drużynę tworzą dobrzy ludzie, przyjaciele, koledzy - twierdzi nasz rozmówca.


Skąd pomysł na utworzenie Akademii Małego Piłkarza?

W naszym mieście brakowało zajęć piłkarskich dla najmłodszych. W innych miastach (np. Białystok, Ełk) takie zajęcia są normą. Dlatego przemyślałem sobie wszystkie za i przeciw i zdecydowałem otworzyć szkółkę piłkarską dla maluszków w naszym mieście. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę!


Kto może zostać uczestnikiem Akademii?

W Akademii Małego Piłkarza jak sama nazwa wskazuje, trenują najmłodsi - od 3,5 do 9 lat. Zawodnikiem AMP może zostać każdy, kto ma chęć spędzić czas w ruchu i w świetnej atmosferze.


Jak wygląda metodologia treningowa?

Treningi w grupach dziecięcych polegają głównie na zabawie z piłką nożną. Poprzez różne gry i zabawy maluchy "nieświadomie" uczą się typowych elementów piłkarskich. W starszej grupie trening jest już bardziej specjalistyczny, nie brakuje gier i zabaw, ale występują także trudniejsze elementy piłkarskie.


Projekty Akademii, kadra, ilu małych piłkarzy szkoli się, a ilu już ją opuściło?

Akademia Małego Piłkarza działa w czterech miejscowościach: Grajewo, Rajgród, Prostki i Radziłów. Oczywiście najwięcej trenujących dzieci jest w naszym mieście (trzy grupy). W sumie wszystkich dzieci jest około 100. Nie stworzyłbym tego wszystkiego sam, gdyby nie moi koledzy - trener Mateusz, trener Edi, trener Irek oraz trener Marcel, którym bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc. Już niebawem powstanie również sekcja dziewczęca AMP Girls.


Akademia Małego Piłkarza bierze udział w turniejach piłkarskich w różnych miastach, uczestniczy również w różnych akcjach charytatywnych, organizujemy treningi pokazowe, a także co roku latem wyjeżdżamy na zgrupowania / obozy sportowe.


Dzięki bardzo dobrej współpracy z KS Warmia Grajewo, Akademii Piłkarskiej Warmia MOSiR Grajewo i MOSiR Grajewo dzieci z AMP mają możliwość dalszego rozwoju pod ich skrzydłami. Do AP WARMIA MOSiR Grajewo przeszedł już rocznik 2010, 2011, 2012. W tym roku planujemy też "oddać" r. 2013. Na co dzień trenuję również drużynę z rocznika 2008, należącą do Akademii Piłkarskiej WARMIA MOSiR Grajewo, z którą 2 lata temu zdobyłem Mistrzostwo Województwa Podlaskiego. Aktualnie chłopcy grają w najwyższej klasie rozgrywkowej w województwie, z czego bardzo się cieszę.


Jak powstała sekcja futsalu?

Sekcja futsalu powstała przypadkowo. Grupa kilkunastu moich znajomych spotykała się w hali MOSiR rekreacyjnie pograć w piłkę. Dowiedziałem się, że w naszym województwie istnieje coś takiego jak II Liga Futsalu. Pomyślałem, żeby założyć oficjalną drużynę i spróbować swoich sił w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Myślę, że największym sukcesem drużyny było zgromadzenie w grajewskiej hali kompletu publiczności i duże zainteresowanie tą odmianą piłki nożnej w naszym mieście. Sekcja nie powstałaby jednak bez wsparcia Miasta Grajewo, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz licznych sponsorów, za co bardzo dziękuję. Uważam, że za powstaniem każdej drużyny nigdy nie stoi tylko jedna osoba. Drużynę tworzą dobrzy ludzie, przyjaciele, koledzy, których w tym miejscu serdecznie pozdrawiam :)

 

Dziękujemy za rozmowę e-Grajewo.pl

 

Człowiek Roku 2021 - głosowanie

 

 

wtorek, 5 lipca 2022

Akcja - Czas na sport !

poniedziałek, 4 lipca 2022

Rajgród. Turniej Piłki Nożnej

Komentarze (7)

Dzięki ludziom z pasją zawsze coś się dzieje. Życzę dalszego rozwoju.

Dobra robota Daniel!!! Powodzenia

Kreatywny, pomysłowy i dobry człowiek. Dzieci go ubóstwiają i zajęcia z trenerem. Zachęcam do głosów

Gratulacje dla Ciebie Danielu za charyzmę i pracowitość. Gratulacje dla Twoich rodziców za wzorowe wychowanie. Gratulacje dla dziadków za dobre geny i korzenie. Trzymam za Ciebie kciuki.

Dzięki za wszystko Trenerze!
Pozdrawiam - J.A.S.

Wspaniałe podejście do sportowego spędzania czasu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych . Ambitny, kreatywny, zaangażowany, pozytywnie zaraża aktywnością sportową../

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.