piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9062 wyświetleń

Rozbudowa obwodnicy (DK 61)

27 października br. ruszył II etap przetargu mającego wyłonić wykonawcę budowy drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna.

Zaproszenia do składania ofert cenowych otrzymało 13 potencjalnych wykonawców, którzy do 27 grudnia br. maja przedstawić swoje propozycje cenowe. Podpisanie umowy planowane jest na koniec marca 2017 r., zaś rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na przełomie II i III kwartału 2018 r.

Dwuetapowy przetarg ruszył 15 kwietnia 2016 roku. W pierwszej fazie do białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 14 wniosków. Po weryfikacji doświadczenia oraz potencjału technicznego i ekonomicznego wykonawców, jeden z nich został wykluczony - informuje GDDKiA


Przypomnijmy - budowa drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna w ciągu powstającej drogi ekspresowej S61 jest realizowana będzie w systemie „Projektuj i Buduj”. W ramach zadania, do wykonawcy należy zaprojektowanie, uzyskanie stosownych zezwoleń, a następnie budowa lewej jezdni obwodnicy. Dodatkowo przeprowadzona zostanie przebudowa istniejącej jezdni i poszerzenie o pas awaryjny. Łączna długości drugiej nitki to ponad 6 km.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (3)

Pora aby powiat wrócił do Szczuczyna. Stąd bliżej i szybciej do stolicy.

Szczuczyn powiatem,- jestem za

Cukiermann no i co wtorek święto dyszla :D Takiego zjazdu ciągników w Grajewie też nie ma

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.